Memet Ali Alabora hakkında yakalama kararı

Oyuncu Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme' suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı.

Memet Ali Alabora hakkında yakalama kararı

Sözcü'den Can Özçelik'in haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine İstanbul 8. Sulh Ceza Hâkimliği’nin verdiği kararda, Gezi eylemlerinin organizasyonun Osman Kavala tarafından yapıldığı, yurtdışı bağlantısının ise Soros ile ilişkili kuruluşlar olduğu vurgulandı.

Savcılığın yakalama talebinde Alabora’nın Gürcistan ve Arap dünyasındaki ayaklanmalarda rol oynayan OTPOR lideri Ivan Maroviç ile yaptığı görüşmeler delil olarak dosyaya koyuldu.

SIRP MAROVİÇ İLE GÖRÜŞME

Savcılık yazısında Memet Ali Alabora, eşi Ayşe Pınar Alabora, Defne Anter, Handan Meltem Arıkan ve Metin Osasogie Edomvvonyi’nin 18-21 Haziran 2012’de İstanbul’da, 7-15 Temmuz 2012’de ise Mısır’da Ivan Maroviç ile görüştükleri ifade edildi.

GEZİ 2011 YILINDA PLANLANDI

Gezi Parkı eylemlerinin 2011’den beri planlandığı savunularak buna delil olarak ise Alabora’nın 2011’de çektiği videolarda “Ayaklan İstanbul” ibarelerinin bulunması gösterildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 75 yorum
herif İngiltere'ye kaçtı Atatürk olmasa İngiliz olurduk. diyordu gerçekten Atatürk yok herif İngiliz oldu :-) :-) :-)
Başkanlık rejimi ile birlikte diktatörlük inşaa ediliyor.muhalefet yasak protesto yasak.Türk hükümeti fransadaki sarı yeleklilerin protestolarını gezi ile kıyaslıyor.ama dikkatinizi çwekelim fransada polis ve asker direk insanları öldürmüyor.varsa yargılıyor ceza veriyor.Türkiyede direkt insanlar hedef alındı kimse insanların ne işstediğini de sorgulamadı.hükümet bildiğini okuyor ve muhalefete tahammülü yok
@turknecat Protesto hakkı, insanları kin ve nefrete sürüklemek için organize bir şekilde hareket etme özgürlüğü değildir. Ağaç bahanesi ile kamu mallarına zarar verenlerin savunulması hangi akla sığar.
@turknecat fransada şu anda bunun yüzde biri eylem yapıldı ohal ilan edildi sen fransa da bunu yaptığını bir yap bakalım cesedini bile bulamazlar . diktatörlük görmemişsin sen !!!!
olan oldu , ölen öldü. sevgili devletimiz hala suçlu arıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler