SPOR

St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Enver Cenk Şahin'i kadro dışı bıraktı

St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren Enver Cenk Şahin'in kadro dışı bırakıldığını ve antrenmanlara katılamayacağını duyurdu.

Enver Cenk Şahin'le ilgili skandal karar... Bundesliga 2 ekibi St. Pauli, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik yaptığı paylaşımdan dolayı Enver Cenk Şahin'in kadro dışı bırakıldığını ve antrenmanlara katılamayacağını açıkladı.

0x0-st-pauliden-bir-skandal-daha-enver-cenk-sahin-1571064184670 (1)

Enver Cenk Şahin, Instagram hesabından Türk ordusuna destek paylaşımında bulunmuştu. Kulübü St. Pauli ise Cenk'ten bu paylaşımı silmesini istemiş, ancak Cenk geri adım atmamıştı.

"KULÜP OLARAK HER TÜRLÜ SAVAŞ HAREKETİNE KARŞIYIZ"
St. Pauli Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Taraftarlar, kulüp üyeleri ve Türkiye'den kişilerle yapılan görüşme sonucunda, yaptığı paylaşımın farklı anlaşılabileceği ve farklı kültürlerde farklı algılanabileceği fark edilmiştir. Kulüp olarak tabii ki her türlü savaş hareketine karşıyız. Oyuncu takımla idmanlara devam edecektir ve yeni kulüp aramasına izin verilecektir" denildi.

BAKAN KASAPOĞLU'NDAN ENVER CENK ŞAHİN'E DESTEK
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Barış Pınarı Harekatı'na destek veren mesajından sonra Almanya İkinci Futbol Ligi ekibi St. Pauli'de kadro dışı bırakılan Türk futbolcu Enver Cenk Şahin'e destek verdi.

Türkiye'nin, Fransa ile oynayacağı karşılaşma için Fransa'da olan Bakan Kasapoğlu, Enver Cenk'i telefonla arayarak milli duruşundan dolayı tebrik etti.

Sosyal medya hesaplarından da tepki gösteren Bakan Kasapoğlu, Twitter hesabından, "St. Pauli forması giyen Enver Cenk Şahin'in #BarışPınarıHarekatı'na destek veren paylaşımı sonrası karşı karşıya kaldığı tutumu kınıyorum. Futbolcumuzu arayarak milli duruşundan dolayı tebrik ettim ve Türkiye Cumhuriyeti olarak arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade ettim" mesajını paylaştı.

Milli maç sonrası Türkiye’ye dönecek olan Bakan Kasapoğlu, Enver Cenk Şahin'i makamında da kabul edeceğini belirtti.

SÜPER LİG EKİPLERİNDEN ENVER CENK ŞAHİN'E DESTEK PAYLAŞIMI

1

2

3

4

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
bizim türkler nerde abi ? yakın almanyayı
evet şimdi söz Türkiye liğinde, bekliyoruz ve izliyoruz....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler