SPOR

CANLI

Süper Lig'de en çok kazanan hakemler belli oldu

Spor Toto Süper Lig'de en çok kazanan hakemler belli olurken Cüneyt Çakır ilk 10'a giremedi, Alper Ulusoy 76 bin TL ile zirvede yer aldı.

Süper Lig'de en çok kazanan hakemler belli oldu

Futbolda ilk yarı sona ererken, bu dönemde Alper Ulusoy en çok para kazanan hakem oldu. Cüneyt Çakır ise 12. sırada kaldı.

Türkiye gazetesinden Ömer Faruk Ünal, hakemlerin kazançlarıyla ilgili şunları yazdı;

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısı 19 Ağustos'ta başladı, 26 Aralık'ta sona erdi. 16 maçlık bir periyot vardı. Hakemler verdiği ve vermediği kararlarla tartışıldı, ağır eleştiriler aldı. Kimi zaman maçın önüne geçti kimi zaman maçta hakem olduğu bile hissedilmedi.

EN ÇOK KAZANAN ALPER ULUSOY

Peki 22 sözleşmeli hakem nasıl bir ekonomik tablo sergiledi… Daha doğrusu kim daha çok kazandı? Akla hemen uluslararası alandaki 1 numaralı gururumuz Cüneyt Çakır geliyor değil mi? Veya yine Avrupa vitrininde olan Hüseyin Göçek… Haydi o da değil diyelim? Bülent Yıldırım mı? Yok. En tepedeki sürpriz isim şaşırtıcı bir şekilde Alper Ulusoy… Yaklaşık 4 aylık süre zarfında FIFA kokartlı Alper Ulusoy 78.200 TL'lik kazançla zirvede yerini aldı. FIFA kokartlı Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Mete Kalkavan, Halis Özkahya gibi isimler ilk 9 arasında bile yer bulamadı.

1 YILLIK KAZANÇLARI MAÇ BAŞI ÜCRETİNE DENK

Bu yıl Süper Lig kadrosuna alınan Bursa Bölgesi hakemi Arda Kardeşler, ücret tablosunda Ali Palabıyık, Fırat Aydınus, Bülent Yıldırım gibi çok sayıda hakemi geride bıraktı. Keza yeni FIFA yapılan Halil Umut Meler de öyle. 1 Eylül’den itibaren sözleşme yenilenen 22 Süper Lig hakemi sigortasız çalışırken maaşları da 12 aylık ödeme yerine 10 aya indirilmişti.

Düdüğü çalanın para kazandığı bu meslekte ortalama 20 bin TL maaş alan bir hakem yılda 200 bin TL, ilave olarak ortalama 150 bin TL de maç başı ücreti alabilirse toplam da 350 bin TL kazanabilecek. Bu da maksimumu bir hakem için ayda ortalama 30 bin TL’lik gelir anlamına geliyor. Bir başka deyişle bir hakem en fazla yılda 100 bin avro alabilir.

Bu da Süper Lig’deki üst düzey oyuncuların maç başı ücretine denk. Yani hakemin 1 yıllık kazancı, futbolun diğer paydaşının maç başı ücreti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Birde el altından aldıklarını görebilsek keşke :) maçları ne kadara satıyorlar merak ediyorum
Kirli sporun kirli insanlari.
Fenerin hakemi kazanmıs en cok asın bayrakları :)
Takım
O
Av
P
Geri Dön