Süper Loto sonuçları 11 Nisan: Sonuç sorgulama, en çok çıkan numaralar ve tahminler! Süper Loto ne zaman çekilir?

Milli Piyango’nun en çok kazandıran ve en çok devrede loto oyunu olan Süper Loto’da her haftanın binlerce kişi heyecanla sonuçlar ne olacak bekliyor. Peki Süper Loto nasıl oynanır, nasıl tahmin yapılır? 11 Nisan tarihli Süper Loto sonuçları ile ilgili çekilişte çıkan numaralar, ikramiye dağılımı ve Süper Loto ile ilgili en çok çıkan numaralar, tahminler nasıl oynanırın detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Süper Loto sonuçları 11 Nisan: Sonuç sorgulama, en çok çıkan numaralar ve tahminler! Süper Loto ne zaman çekilir?

Süper Loto, Milli Piyango’nun şans oyunları yelpazesindeki yerini 2007 yılında aldı. O tarihten bu yana da lotolar içinde bir seferde en yüksek ikramiyeyi veren şans oyunu olarak öne çıkıyor. Geçmişteki Süper Loto sonuçları incelendiğinde Milli Piyangonun rekor ikramiyelerinin Süper Loto çekilişlerinden çıktığı görülüyor.

Büyük ikramiye olasılığının oldukça düşük olduğu Süper Loto’da 2 ayı aşan oldukça uzun devir serileri yaşanabiliyor. Tabii bu devir serileri de büyük ikramiye havuzunun giderek büyümesine yol açıyor. Özellikle uzun devir serilerinde Süper Loto sonuçları haftanın önemli, merak edilen haberleri arasına da giriliyor. Özellikle de ikramiye miktarı rekor seviyesine yaklaşmışsa...

Sizin içi yazımızda güncel yani 4 Nisan tarihli Süper Loto sonuçları ile birlikte bu oyunla ilgili merak edilen hangi gün yani ne zaman çekilir, nasıl oynanır, Süper Loto tahmini nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını derledik ve bir rehber hazırladık.

SÜPER LOTO SONUÇLARI 11 NİSAN

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Süper Loto'nun 599. hafta çekilişinde kazandıran numaralar 9, 11, 12, 14, 17 ve 51 olarak belirlendi.

Süper Loto'nun 599'uncu hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 12 milyon 184 bin 217 lira devretti.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 54 kişi 11 bin 769'ar lira, 4 bilen 3 bin 461 kişi 199'ar lira, 3 bilen 78 bin 56 kişi 14 lira 90'ar kuruş ikramiye kazandı.

Çekilişte toplam 2 milyon 488 bin 870 lira ikramiye dağıtıldı. Hasılattan KDV olarak 1 milyon 752 bin 132 lira, Şans Oyunları Vergisi olarak da 980 bin 642 lira kamuya aktarıldı.

SÜPER LOTO NE ZAMAN ÇEKİLİYOR?

Milli Piyango İdaresinin şans oyunları çekiliş takviminde perşembe günleri Süper Loto çekilişine ayrılmıştır. Diğer loto çekilişleri gibi Süper Loto’nun çekilişleri de MPİ’nin Ankara Balgat’ta yer alan genel müdürlüğünde noter huzurunda gerçekleştirilmektedir. Bunun yanında arzu edenler çekilişi canlı olarak MPİ’nin resmi sitesindeki canlı çekiliş sayfasından (http://mpi.gov.tr/node/102) online olarak izleyebilirler.

Perşembe akşamları Süper Loto çekilişi 21.15’te yapılır. Süper Loto Sonuçları ise 21.30’dan sonra yine MPİ’nin resmi sitesinden ilan edilir.

SÜPER LOTO TAHMİNİ VE TAVSİYELER

Tamamen şansa dayalı bir oyun olan Süper Loto’da tutarlı bir tahmin stratejisi ile kazanç sağlamak mümkün değildir. Yine de şans oyunu müdavimlerinin tavsiye ettiği çeşitli taktikler mevcuttur. Sİzin için bu taktikleri açıklıyoruz.

 • Denenilen yöntemlerden biri her onlu basamaktan sayılar barındıracak şekilde tercih yapmaktır. Örneğin 1-54'lük sayı havuzunda 2, 13, 22, 35, 45, 52 gibi her basamaktan bir tane seçerek dengeli bir tercih yapmayı tercih edenler bulunuyor.

 • En çok çıkan numaralar da şans oyunu müdavimlerinin dikkate aldığı, önem verdiği bir istatistiktir. Oyuncular kupon doldururken en çıkan numaraları da dikkate alırlar. Biz de sizin için yazımızın devamında Süper Loto’da en çok çıkan sayılar ile beraber en az çıkanları da paylaştık.

 • Loto oyuncularının çok sık başvurduğu bir yöntem de kuponu makineye oynatmaktır. Nitekim büyük ikramiyeler makineye oynatılmış kuponlardan da çıkmaktadır. Yani Süper Loto tahminini kendiniz değil de makineye yaptırabilirsiniz. Çekilişte rakamların rastgele çekildiği göz önüne alınırsa makinenin rastgele rakamlar belirlemesi mantıklı ve baş ağrıtmayan bir yöntem olarak tercih edilebilir. Her hafta yeni numara düşünmek yerine makineye oynatmak tercih edilebilir.

 • Her hafta kupon değiştirmek yerine hep aynı numaralardan oluşan bir kuponu oynamak da pek çok kişinin tercih ettiği bir yöntemdir. Sonuçta istatiksel olarak doldurduğunuz kupon bir zaman 6 tutturmak zorunda. Tabii bu büyük olasılıkla sizin ömrünüz içinde olacak bir şey değil.

 • Kendi şansına güvenenlerin deneyebileceği bir yöntemde evde çekiliş yapmaktır. Kağıtlara sayıları yazıp bir torbaya koyduktan sonra kendi çekilişinizi yapabilirsiniz. Evde tombala oyununuz varsa 54’ten sonraki numaraları çıkartıp tombala torbasından faydalanabilirsiniz.

 • Son çekilişlerde çıkan numaraları dikkate almak. Son olarak bazı şans oyunu müdavimleri çıkan numaralarda zaman zaman eğilimleri olduğunu düşünerek tüm zamanların en çok veya en az çıkan numaralarına değil son haftalarda çıkan numaraları dikkate almaktadır. Bunun için önceki haftanın Sayısal Loto sonuçlarını da sizin için yazımızın sonunda paylaştık.
 • SÜPER LOTO NASIL OYNANIR?

  Süper Loto, diğer loto oyunları gibi bir numara havuzundan belli sayıda numara seçerek kolon doldurma mantığına dayanıyor. Süper Loto’da kolon doldurmak için 1’den 54’e kadar sayılar içinden 6 tane seçilmelidir. Minimum ikramiye için Sayısal Loto’da olduğu gibi çekilişte çıkan numaralar 3 tanesini, büyük ikramiye içinse 6 tanesini bilmeniz gerekmektedir. Süper Loto’nun ikramiye dağılımı da şu şekildedir:

  İkramiye grupları İkramiye dağılım oranları
  6 %45
  5 %14
  4 %15
  3 %26
  Toplam 100

  SÜPER LOTO’DA EN ÇOK ÇIKAN SAYILAR HANGİLERİDİR?

  Şans oyunu müdavimlerinin sık sık başvurduğu kolon doldurma taktiklerinden biri de Süper Loto çekilişlerinden en çıkan sayılara veya en az çıkan sayılara göre seçim yapmaktır. Bu iki istatistiği sizin için aşağıda paylaştık.

  Süper Loto'da en çok çıkan numaralar: RAKAM ÇEKİLME SAYISI
  13 87
  35 84
  37 84
  1 77
  45 76
  4 75
  17 75
  47 74
  20 73
  22 71
  Süper Loto'da en az çıkan numaralar: RAKAM ÇEKİLME SAYISI
  52 49
  32 55
  42 55
  44 57
  11 57
  53 58
  25 58
  9 59
  28 59
  30 60

  ÖNCEKİ HAFTANIN SÜPER LOTO SONUÇLARI

  Milli Piyango İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Süper Loto'nun 598. hafta çekilişinde kazandıran numaralar 7, 15, 22, 37, 38 ve 45 olarak belirlendi. Süper Loto'nun 598'inci hafta çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 9 milyon 377 bin 618 lira devretti.

  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 110 kişi 5 bin 295'er lira, 4 bilen 4 bin 191 kişi 151'er lira, 3 bilen 77 bin 752 kişi 13 lira 70'er kuruş ikramiye kazandı.

  Çekilişte toplam 2 milyon 281 bin 221 lira ikramiye dağıtıldı. Hasılattan KDV olarak 1 milyon 606 bin 429 lira, Şans Oyunları Vergisi olarak da 898 bin 826 lira kamuya aktarıldı.

  YORUMLARI GÖR ( 0 )
  Okuyucu Yorumları 6 yorum
  hile hurda var bu çekilişlerde açın bakın internetten oynamayın boş yere
  Haftaya ANKARA / CANKAYA ya çıkar görürsünüz.. Hile ile kendi adamlarına çıkartıyorlar büyük ikramiyeleri. Oynamayın kimse oynamasın paranız boşa gitmesin. Bu ülkede hiç kimseye güvenmeyeceksin
  AGA ADAMLAR KENDİ KENDİNE CIKARIYOR BU PARALARI MİLYONLARCA KİŞİ OYNUYO HAFTALARCA CIKMIYO PARA 25 TRİLYON VE ÜZERİ OLDUMU KENDİLERİNE CIKARIYOR KİM OLSA AYNISINI YAPAR MESELA BEN OLSAM 50 TRİLYONA KADAR BEKLETİRİM ONDAN SONRA KENDİME CIKARTTIRIRIM ÇEKİLİŞİ BİZDE YAPSAK KENDİMİZE CIKARTTIRIRIZ NOTER FİLAN TIRI VIRI
  Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
  Diğer Haberler