SPOR

CANLI

Tahkim Kurulu, Emre Kılınç'ın cezasını onadı

Tahkim Kurulu, Emre Kılınç'ın cezasını onadı

Tahkim Kurulu, bugün gerçekleştirilen toplantıda Galatasaraylı futbolcu Emre Kılınç'ın 2 maçlık cezasını onadı. Emre, Antalyaspor mücadelesinde kırmızı kart görmüştü.

Konuyla ilgili Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "Galatasaray futbolcusu Emre Kılınç ile ilgili PFDK'nın 07.01.2021 tarihli E.2020-2021/537 K.2020-2021/666 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; Galatasaray futbolcusu Emre Kılınç'ın rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile, erteleme talebinin reddine, oybirliği ile karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ben olsam 5 maç verirdim, hatta emre'nin yanında aynı maçta görev aldığı için belhandaya, donka, ardaya, oğulcana vb. gibi o maçta görev alan tüm takıma "kart görenle aynı maçta oynamaktan" 3-5'er maç ceza verirdim. Fatih Terim'i "TV'den maçı izlerken elini havaya kaldırma" cezası ile lig sonuna kadar men ederdim. üstüne 8eşiktaş ve febeşe 5-10'ar puan ekleme yapardım. yoksa rakiplere bedava penaltılar vs.en fazla 2-3 maç daha durdurulabilir ancak, sonrasında durdurulamayacak bu Galatasaray başka türlü... (!)
Faul olduğu bile tartışılan bir pozisyonda kırmızı kart, üstüne 2 maç ceza.. Ülkede adalet vsr mı ki PFDK da olsun...
Fenerbahçeli Gustavo nun hareketini ödüllendirenlerden ne beklenir Emre sakatlamaya yönelik bir hareket yapmadı diğeri adamın futbol hayatını bitirebilir Di adaletiniz bu mu
Takım
O
Av
P
Geri Dön