SPOR

CANLI

Tarihi başarıya dev prim!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2008'deki tarihi başarının ardından A Milli Takım'ı EURO 2016'ya da direkt götürdü.

Tarihi başarıya dev prim!

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, son maçlarda Milli Takım'ın yakaladığı büyük çıkışın mimarı olarak ülkemizi 6 yıl sonra tekrar Avrupa Şampiyonası'na götüren isim oldu.

EURO 2008'de geri dönüşlerin takımını kurarak yarı final biletini aldıran Fatih Terim, takımı 2016'ya götürünce büyük bir primin de sahibi oldu. Yıllık net 3.5 milyon Euro maaş alan Terim, EURO 2016'ya direkt götürdüğü için 500 bin Euro da prim alacak.

[Maçtan kareler-![Türkiye - İzlanda maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124393/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/turkiye-izlanda-macindan-kareler-155186-myspor)

Fatih Terim'in bunun dışında çeyrek final, yarı final ve şampiyonluk halinde de ayrı ayrı primlerin sahibi olacak. Fransa'da şampiyonluğun kazanılması durumunda Fatih Terim 3 milyon Euro civarında bir primin sahibi olacak.

Öte yandan, A Milli Takım'a ilk maçtan bu yana katkıda bulunan tüm futbolcular toplamda 10 milyon TL'lik primin sahibi oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler