YURTHABER

Taş değil, kurşun yarası

Diyarbakır’da oyun oynarken başından taşla yaralandığı gerekçesiyle hastaneye kaldırılan çocuğa kurşun isabet ettiği belirlendi.

Taş değil, kurşun yarası

Olay, Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi Sento Caddesi'nde 11 Mayıs günü meydana geldi. Evinin önünde oynarken bir anda yere yığılan 6 yaşındaki ana sınıf öğrencisi Sakine Güler’in başı kanamaya başladı. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine, gelen baba Abdulkadir Güler, başının taşla yaralandığını zannettiği kızını Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne götürdü. İlk müdahalesi burada yapılan ve yarası kanca ile kapatılan küçük Sakin’e daha sonra Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Güler'in baş röntgeni çekilince mermi çekirdeği isabet ettiği belirlendi. Beyin zarı yırtılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren Sakine Güler’in, başındaki mermi çekirdeğinin çıkarılıp çıkarılmayacağına ise, hafta içinde yapılacak muayeneden sonra karar verilecek.

BABA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU Sakine’nin ailesi, polisin soruşturma yapmadığını öne sürdü. Polisin soruşturma başlatmadığını ileri sürerek, savcılığa suç duyurusunda bulunan Abdulkadir Güler, "Ben başını kırıldığını zannediyordum, başı kanıyordu. Önce çocuk hastanesine götürdüm kanca attılar, sonda pansuman yaptılar. Doktor eve gönderecekti ki, sonra vazgeçti. Devlet hastanesine sevk etti. Orada röntgen çekilince kafada mermi olduğu ortaya çıktı" dedi.

Güler, hastane polisinin isim ve soy isimlerini aldığını daha sonra kimsenin ilgilenmediğini iddia ederken, şöyle devam etti:

"Hiç kimse gelip sormadı, soruşturmadı. Emniyet'e başvurduk. Sadece 'Gelip bakmışlardır, olay yeri inceleme gelmiştir. Çocuk taburcu olsun sonra bakarız' dediler. Ben bu olayın soruşturulmasını istiyorum."

Gazetecilerin soruları üzerine Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkilileri iddiaların ve olayın araştırılacağını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
neden buna kimse yorum yapmıyor bu çocuğun ne suçu var niye polisin duyarsızlığı tartışılmıyor herkes atıp tutmasını biliyor başka zaman türk polisi askeri deniyor hani o çocuğun kafasındaki mermi çekirdeği niye araştırılmıyor illa davamı açmak gerek Allah hepsini kahretsin,ordaki insanların bu hale gelmesine sebep olanların hepsini Allah kahretsin.....
hemen polise askere maledin vatan hainleri gündüz şehirde gece dağdasınız kesin senin gibi bi hainin kurşunudur o çocuğa allahtan acil şifalar dilerim senide allah kahretsin
zeynoo taş olduğu sanılarak hastane polisi bilgisini alıyor. mermi olduğu çıktıktan sonra polis muhakkak incelemeyi yapmıştırrrr....
HAKLISIN BUNA SEBEP OLAN ŞEREFSİZLERİN ALLAH BELASINI VERSİN.DİKKAT ET YEDİĞİ EKMEĞE HAİN OLANLAR İŞİN İÇİNDE.UMARIM YARAN YOKTUR.ORADA ELİNDE SİLAHLA DAĞDA ŞEHİRDE HİNLER KOL GEZİYOR.POLİSE ASKERE CANA KIYARKEN SESLER ÇIKMIYOR.HANGİ ŞEREFİ OLMAYAN BİRİNİN SİLAHINDAN ÇIKAN KURŞUN O MASUMUN CANINI YAKIYOR.MASUM ÇOK AMA UNUTMA HAİNDE ÇOK.
polisi askeri ne kariştiriyorsun allah seni kahretsin
ee halka sılah verirsenız olacağı budur.
zora gelince halka atın herseyiii devletin yaptığını kabul etmeyin nereye kadar peki!!!!!!
alicengiz malı bunudamı devlet yaptıı geri zekalımısın nesin ??
sayın ali cengiz,,devlete neyisoracağız pardon..diyarbakır da herkez eli silahlı molotof kokteyli,,demokrasiyi silaha bağlamış,,küçücük çocukları utanmadan sıkılmadan kurşunların önüne atan,çocukları kullanan,utanmadan da savunma yapan insanlar var,,sözüm bu saydığım kişiler için geçerli sadece,,bence yine oyandaşlardan biriyapmıştır,,insan canı önemli değil bazıları için,,onlar için sadece kendi canları önemli,GÜZEL ÜLKEM,NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE,NE MUTLU BANA,,NE MUTLU İSLAMI YAŞADIĞIMA..saygılar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın