Terk edilmiş halde bulundu! Boynundan çıkan not ise gözyaşlarına boğdu

Sokakta terk edilmiş halde bulunan kedinin tasmasından çıkan not yürekleri dağladı.

Hayvanların barınaklara veya sokaklara terk edilmesi çok sık görülen bir şey demiştik. İnsanlar kimi zaman bakamadıkları için, kimi zaman istemedikleri için, kimi zamansa çocuk sahibi olacakları için evcil hayvanlarını terk ediyor. Ancak 25 Kasım günü Illinois’de bulunan Violet isimli Siyam kedisi için durum tam olarak bu değil. Violet’in önceki sahibinin onu çok sevdiğini biliyoruz, nasıl mı? İşte detaylar...

25 Kasım günü Illinois’de sokakta terk edilmiş halde bulunan kedinin bir sokak kedisi olmadığı aşikardı. Çünkü son derece temiz, bakımlı ve tasması olan bir kediydi. İnsanlarla olan ilişkisinin de son derece yakın ve sıcak olması bu Siyam kedisinin gerçekte bir sokak kedisi olmadığını işaretiydi.
Georgia, ABD’de bulunan Effingham İlçesi Hayvan Barınağı’na geldiğinde güzelliği ve insanlara yakınlığıyla anında sevilen Violet’in pembe tasmasında bir not gizliydi. Bu not Violet’in bir sokak kedisi olmadığının ve önceki sahibi tarafından çok sevildiğinin su götürmez bir ispatıydı.

NOTU BİR ÇOCUK YAZMIŞ

Violetin tasmasından çıkan, A4 kağıdına, mor renkli kalemle yazılmış olan notu bir çocuğun yazdığı çok beliydi. Notta kedinin yeni sahibine sesleniliyor, ona iyi bakması isteniyordu. Not şu şekildeydi: “Hoşça kal Violet. Senin için seçtiğim isim bu. Umarım ismin bu olarak kalır. Hoşça kal Violet, umarım daha iyi bir sahip bulursun. Sahibine: Lütfen ona iyi bak. Bu arada ismini ben koydum. Teşekkürler! Sevgilerle Lacey.”

Barınakta çalışan hayvan kontrol memuru Vanessa Skavlem şunları söylüyor: “Notu bulup okuduğumuzda adeta boğazımız düğümlendi. Dışarılarda bir yerlerde bir çocuğun bu kediyi çok sevdiğini, ancak ona bakamadığını bilmek çok üzücü.” Barınakta yapılan incelemede Violet’in üzerinde herhangi bir çip bulunamadı, yani bu kedinin sahibi olan çocuğu bulmak maalesef mümkün olmayacak. Ancak barınak yetkilileri Violet’in fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak bu notu yazan çocuğu bulmak için yoğun çaba sarf ediyor.

'BU KEDİYİ ALMAYA GİDİYORUM'

Violet’in hikayesini Facebook’ta gören Cindy Murray, çok sevdiği kedisinden ayrılmak zorunda kalan çocuk karşısında gözyaşlarına hakim olamıyor. Çocuğun tek dileğinin, Violet’i sevecek ve ona iyi bakacak bir aileye sahip olması olduğunu anlayan Cindy derhal işten izin alarak barınağın yolunu tutuyor. Cindy, yolda giderken eşine Violet’in fotoğrafı ile birlikte “bu kediyi almaya gidiyorum” mesajını gönderiyor. Cindy’nin eşi bu mesaja, “biliyorsun ben böyle bir şey yapamazdım, ama sen istiyorsan tabii ki al getir onu” cevabını veriyor.

Violet barınak ortamına uyum sağlayamadığı için gergin ve sinirli. Bunu gören Cindy onu aynı gün eve götürmek için gereken tüm işlemleri hızlıca gerçekleştiriyor ve Violet ile birlikte eve gidiyorlar. Yeni yuvasında rahatlayan Violet gayet mutlu görünüyor. Murray’nin tek isteği kedinin sahibi olan çocuğu bulup ona her şeyin yolunda olduğunu söyleyebilmek. Hatta belki küçük çocuğa ulaşır diye küçük bir video çekmeyi bile düşünüyor. Cindy videoda söyleyeceklerini bile hazırlamış: “Sevgili Lacey, güzel kedin Violet’i ben sahiplendim. Bundan sonra, sevdiği mamalar ve sevgiyle dolu harika bir yaşamı olacak, ona verebileceğim her şeyi vereceğim.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bakamayacakları hayvanları sırf çocukları istiyor diye alıp sonra büyüyünce sokağa terkedeb onun bunun çocukları. yaşattığınızı yaşayın inşallah
yüreğim param parça oldu bu nasil dikunakli ictenlikle yazilmis yaa... şu an aglamaktan gozlerim şişti
hayatimda hiç bu kadar duygulandiğimi hatirlamiyorum gercekten cok ağırmış.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler