SPOR

TFF, kulüplerin harcama limitlerini artırdı

Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda değişiklik yaptığını açıkladı.

TFF, kulüplerin harcama limitlerini artırdı

TFF'nin sitesinden yapılan açıklamada, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nın 'Kulüplerin Takım Harcama Limitlerinin Hesaplanması' başlıklı bölümünde değişiklik yapılarak 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltilmesine karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TFF Yönetim Kurulu'nun 09.12.2019 tarihli toplantısında; Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatının 'Kulüplerin Takım Harcama Limitlerinin Hesaplanması' başlıklı EK-XII'sinin E bölümünde değişiklik yapılarak 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarının %30'dan %40'a yükseltilmesine; F bölümünün 2. paragrafında değişiklik yapılarak üst lige çıkan kulüplerin takım harcama limitlerinin artırılması usulünün belirlenmesine ve G bölümüne 5. madde eklenerek finansal borçlarını sona erdiren yada yapılandıran kulüpler veya finansal giderlerini azaltan kulüpler için takım harcama limiti artırımı usulünün belirlenmesine karar verildi."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
şikecileri bir gecede maddeyi değiştirerek kurtardılar. şimdide mali açıdan kurtarıyorlar. çünkü puan silme cezası yiyecekler. tff yine şikeyi akladı
başkan fenerli olduğunu kanıtladı istifa edip fenerbahçe yanötimine girsin.
kesin fener için yaptılar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler