YURTHABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Tokatlı muhtar köyün girişine "Yabancıların girmesi yasaktır" yazısı astı

Tokatlı muhtar köyün girişine "Yabancıların girmesi yasaktır" yazısı astı

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde bir köy muhtarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında köylerine giriş ve çıkışları engellemek amacıyla köy girişine, "Yabancıların girmesi yasaktır" yazısı astı.

Beyazıt köyü muhtarı İhsan Özbek, Kaymakamlıktan aldığı iznin ardından, köye yabancı girişini istemediklerini belirtmek için "Yabancıların girmesi yasaktır" yazısı hazırlatarak köyün üç ayrı girişine astı.

Özbek, gazetecilere yaptığı açıklamada, köylerini Kovid-19 salgınından korumak istediklerini söyledi.

Köylerinde Kovid-19 görülmediğini, hastalığın köylerine gelmesini istemediklerini vurgulayan Özbek, köylülerin ihtiyaçlarını da aracıyla kendisinin karşılamaya çalıştığını anlattı.

Özbek, ihtiyaçları karşılamaya yetişemediği durumlarda Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında bazı talepleri jandarmaya ilettiğini sözlerine ekledi.

Mynet Youtube


Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

En Çok Aranan Haberler