SPOR

Torbalar belli oldu! İşte muhtemel rakiplerimiz...

EURO 2016 elemeleri play-off turu rövanş maçlarının tamamlanmasının ardından, takımların kura çekiminde yer alacağı torbalar belli oldu.

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) play-off maçlarının tamamlanmasının ardından Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın grup aşamasındaki muhtemel rakipleri de belli oldu. Türkiye kura çekimine 4. torbadan katılacak.

EURO 2016'ya katılacak 24 ülkenin tamamı kesinleşti. Ev sahibi Fransa haricinde elemelerde gruplarında ilk 2 sırayı alan 18 takım ve en iyi 3. olarak Türkiye, Avrupa Şampiyonası'nda yer almayı garantilemişti. Son 4 takım ise play-off maçlarının ardından turnuvaya adını yazdırdı.

[Dünya bu rezaleti konuşuyor](https://www.mynet.com/dunya-bu-rezaleti-konusuyor-89118-myspor)

12 Aralık'ta gerçekleştirilecek kura çekimine katılan 24 takım, 4'erli 6 gruba ayrılacak. Torbalar FIFA sıralamasına göre değil, UEFA'nın katsayı hesaplamasına göre belirleniyor. EURO 2016 elemeleri, 2014 Dünya Kupası ve elemeleri ile EURO 2012 ve elemelerinde toplanan puanlar dikkate alınıyor. Fransa ev sahibi olarak 1. torbada sayılıyor ancak kura çekimine katılmayacak, doğrudan A Grubu'nda yer alacak.

[Milli Takım Yunanistan'ı elinden kaçırdı](https://www.mynet.com/milli-takim-yunanistani-elinden-kacirdi-89116-myspor)
[Maçtan kareler-![Türkiye-Yunanistan maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124994/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/turkiye-yunanistan-macindan-kareler-155315-myspor)

EURO 2016 kura çekiminde torbalar şöyle:

1. Torba: Fransa, İspanya, Almanya, İngiltere, Portekiz, Belçika
2. Torba: İtalya, Rusya, İsviçre, Avusturya, Hırvatistan, Ukrayna
3. Torba: Çek Cumhuriyeti, Polonya, Romanya, Slovakya, Macaristan, İsveç
4. Torba: Türkiye, İrlanda, İzlanda, Galler, Arnavutluk, Kuzey İrlanda

[Milli maçta Paris için saygı duruşuna protesto](https://www.mynet.com/milli-macta-paris-icin-saygi-durusuna-protesto-89114-myspor)


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler