'Tozlu Yollar'ın çiftlik evi çöktü

Atv'nin dönem dizisi "Tozlu Yollar'ın ana mekanı olarak kullanılan Sarıyer'deki Bilici Çiftliği son yağan karda çöktü. Bu nedenle dizinin çekimlerine 10 gün ara verildiği ortaya çıktı.

'Tozlu Yollar'ın çiftlik evi çöktü

atv'nin yeni iddialı dizisi "Tozlu Yollar", şubat ayında seyirciyle buluşacak. Yücel Erten, Selda Alkor, Burcu Kara, Nihat Altınkaya, Sinan Albayrak, Seda Akman, Pamir Pekin, Asena Tuğal, Yıldırım Gücük, Ayçin İnci, Gülşah Şahin, Buse Varol ve Burçin Birben'in kamera karşısına geçtiği dizi, görkemli prodüksiyonuyla dikkat çekiyor. Yapımcı Ahmet Bayram'ın 2 yıldır üzerinde çalıştığı "Tozlu Yollar"ın mekanı Sarıyer sırtlarında bulunan Bilici Çiftliği...
Geçmişte Kemal Sunal'ın "Sosyete Şaban" başta olmak üzere Fatma Girik, Cüneyt Arkın gibi pek çok Yeşilçam starının yüze yakın filminin çekildiği çiftlik, geçen günlerde yapım şirketine zor anlar yaşattı. Geçen günlerde İstanbul'a yağan aşırı kar nedeniyle oldukça eski olan çiftlik evinin çatısı çöktü. Hasar büyük olunca yapımcı Bayram, İstanbul çekimlerine 10 gün ara vermek zorunda kaldı. Hemen tamir çalışmaları başlatıldı.

4. bölüme başladılar
Bu arada ekip Uşak ve Bolu'da geçen sahneleri çekti. İşçilerin yoğun çalışmasıyla çiftlik evi yenilendi ve çekimler yeniden başladı. Kasım ayında başlayan dizinin şu günlerde 4. bölümünü çekiliyor. Yapımcılığını Stil Medya'nın üstlendiği, yönetmenliğini Özer Kızıltan'ın yaptığı dizinin çekimlerine başlandı. Müziklerini Kıraç'ın üstlendiği Tozlu Yollar dizisi 1965 yılında geçiyor. Dizide çiftlikte yaşayan Gündoğan ailesinin en küçüğünden en büyüğüne, iktidarı paylaşamayan hırslı kadınlarının dram dolu mücadelesinin hikâyesi ekrana taşınıyor. Gündoğan ailesi dizide Trakya'ya özgü sıcacık muhacir şivesiyle konuşuyor. Oyuncular rollerinin hakkını verebilmek için şive dersi aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Burcu kara'yı sevmiyorum soğuk yüzlü bir kadın. Bu dizi selda alkor gibi güçlü oyuncular sayesinde ayakta kalabilir o soğuk ve itici hatun yüzünden inş yayın süreleri erken bitmez
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler