YURTHABER

Trabzon’da Tıp Bayramı Etkinlikleri

Trabzon’da 14 Mart Tıp Bayramı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı.Farabi...

Trabzon’da Tıp Bayramı Etkinlikleri

Trabzon’da 14 Mart Tıp Bayramı Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı.

Farabi Hastanesi’ndeki Aydın İnal Anfisi’nde düzenlenen etkinliğe, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, KTÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Tevfik Özlü, Trabzon Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Yakup Aslan, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

Etkinlikte konuşan Trabzon Tabipler Odası Başkanı Prof. Dr. Yakup Aslan, tüm hekimlerin ve hastane personelinin Tıp Bayramı’nı kutladığını belirterek, “Sağlık bakanlığı verilerine göre halkımızın hastanelerden yüzde 80-90 memnun olmaya başladı. Halkımızın şikayet ettiği bir konu var oda doktorlarımızın yüzlerinin asık olmasıdır. Sağlık bir bütündür. Sağlık sisteminin en büyük unsuru sağlık ekiplerinin aslında biz sağlık çalışanları olarak almamız gereken maddi ve manevi payı aldık” dedi.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ise yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Biz her zaman doktorlarımızın beklentilerinin karşılanması ve giderilmesinde hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Zamanında doktorluk yapmış birisi olarak en büyük iki şeyin dikkatimizi çektiğini ifade etmek isterim. Birisi özlük hakları münasebetiyle meslektaşlarımızın durumu özelikle şiddete maruz kalan sıkıntılardır. Bütün bunlara baktığımızda hiçbir insan temel insan sevgisi olmadan insanları yaşatma hevesi olmadan mutlu olamaz. Bu bakımdan bütün yurttaşlarımıza, hemşerilerimize her doktor hastasını mutlaka iyileştirmeye, mutlaka ona yardımcı olmaya çalışır. Bütün sağlık çalışanları, hemşireler gecesini gündüzüne katarak ailesiyle zaman geçirmek yerine ağır bir mesleği yerine getirmeye çalışıyor. Bu nedenle bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.”

Konuşmaların ardından, 25, 40 ve 50. Yılını doldurmuş hekimleri plaket verildi.

Trabzon’da Tıp Bayramı EtkinlikleriTrabzon’da Tıp Bayramı Etkinlikleri