SPOR

CANLI

TSYD logosunda bayrak skandalı!

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), sessiz sedasız derneğin 53 yıllık logosunu değiştirdi. Ancak yeni logo üyelerin büyük tepkisini çekti...

TSYD logosunda bayrak skandalı!

Türkiye'deki bütün spor yazarlarını tek çatı altında birleştiren Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) yönetim kurulu, geçtiğimiz günlerde 'sessiz sedasız' ama büyük gürültü koparan bir karar aldı.

Hürriyet'in haberine göre, Oğuz Tongsir'in başkanlığını yaptığı TSYD Genel Merkezi, 53 yıllık derneğin logosunu değiştirdi.

Ama yeni logo üyelerin büyük tepkisini çekti.

ÜYELER YENİ LOGOYU SEMİNERDE ÖĞRENDİ!

TSYD Genel Merkezi bu değişikliği yaparken, üyesi olan şubelerin ve yönetim kurulu üyelerinin hiçbirinden görüş almamış. Üyeler, 53 yıllık logonun değiştiğini geçtiğimiz günlerde Antalya'da yapılan eğitim seminerinde başkan Tongsir'den öğrendi.

Oldu bittiye getirilen logonun tasarımı ve eksikleri de eleştiri aldı.

Adında 'Türkiye' geçen derneğin logosunda nedendir bilinmez Türk bayrağı bulunmuyor.

İŞTE BÜYÜK TEPKİ ÇEKEN YENİ LOGO

TÜRK BAYRAĞI NEDEN YOK?

Tasarım açısından son derece zayıf ve sıradan bulunan logoda kullanılan sportif unsur da tepki çeken bir başka unsur.

Logoda sadece futbol topu kullanılmış ki, derneğin üyeleri bu durumu 'kabul edilemez' buluyor.

KIZILYALIN: KİMSE BİZE SORMADI

TSYD İstanbul Şubesi Başkanı Arif Kızılyalın, Genel Merkez tarafından belirlenen yeni logonun kendilerine sorulmadan ve fikirleri alınmadan yapıldığını belirterek sert eleştirilerde bulundu.

Logodaki yanlışlara dikkat çeken Kızılyalın, "Adında Türkiye olan bir derneğin logosundan Türk Bayrağı çıkartılamaz. İstanbul Şube Başkanı olarak yeni logodan bilgim yok. Olsa fikir üretir, bu işe kesinlikle izin vermezdim. Ayrıca logoyu genel kapsamda da çok beğenmedim. Eski logomuz sporun anası olarak kabul edilen atletizmi içeren bir figüre sahipti. Yenisi ise futbol ağırlıklı. Biz futbol yazarları derneği değil spor yazarları derneğiyiz" diye konuştu.

İŞTE ESKİ LOGO


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Tüm takımlar TSYD KUPASINDAN çekilsin.
Onları takan kim ya. Kendi çaplarında eğlensinler. Bayraktan rahatsız olmuşlar anlaşılan. Direğini koysaydınız bari. Bakıp bakıp üç çekerdiniz.
işin içinde biri olarak söylüyorum, logoda tsyd yi vurgulayacak hiçbir şey yok. bir top var ki bu futbol topuna benziyor, tsyd sadece futbol ile özdeşleştirilmiş. söyledikleri gibi türk bayrağı yok. ve dünya haritası var ne alaka? ayrica en alttaki okka divit hukuku temsil eder. yani logo buram buram amatörlük kokuyor. hatta şöyle söyliim eski logoyu bence hiç değiştirmeyin.
Takım
O
Av
P
Geri Dön