SPOR

CANLI

Tüm dünyayı kandırdılar! O çocuk değilmiş

Poşet Messi formasıyla tüm dünyayı duygulandıran küçük çocuk için ortaya atılan 'Bulundu' iddiasının kısa sürede doğru olmadığı anlaşıldı.

Tüm dünyayı kandırdılar! O çocuk değilmiş

Irak'ta küçük bir çocuğun poşetten Messi forması yaparak sırtına geçirmesi büyük yankı uyandırmış, bu olay sonrası Arjantinli yıldız da bu çocuğu bulmak için harekete geçmişti.

Bu olayın ardından dün Irak’ta yayın yapan K24 TV bu çocuğu bulduğunu açıkladı. Duhok’ta yaşayan ve adı Homin Ali olan küçük çocukla bir araya gelen TV kanalı önemli bir işe imzasını attı.

Ancak bulunan küçük çocuğun, aranan çocuk olmadığı anlaşıldı!

Habere göre fotoğraf 2 yıl önce çekilmişti ve formayı abla Helin yapmıştı. Abla 2 yıl önceki kazağı ve poşet formayı yeniden kardeşine giydirerek objektiflere poz verirken birçok önemli fark ise gözlerden kaçmadı.

İşte o detaylar:

-Gerçek fotoğraftaki kazak örme bir kazakken, şimdiki kazak basit ve triko bir kazaktı.

-Gerçek fotoğraftaki poşetten formada Messi yazısının karakterleri ve yazım şekli ablanın kameralara gösterdiği formayla benzerlik taşımıyordu.

-Orijinal fotoğrafta “Messi 10” yazısı belirgin üzerinden defalarca geçilmiş bir haldeyken, şimdiki formada karakterler cılız ve silik.

-Poşet formadaki şeritlere bakıldığında bile harflerin yerlerinin birbirini tutmadığı görülüyor.

-Fotoğraftaki çocuğun kepçe kulakları ve şimdiki çocuğun düz kulakları da bir diğer nokta. (hürriyet)

İşte Messi'nin aradığı çocuk!

Ve spekülasyonlar sona erdi. Poşetten Messi forması giyen çocuğun gerçek kimliği ortaya çıktı.

Asıl adı Murtaza Ahmadi olan çocuğun yüzünü gösteren fotoğrafın paylaşılmasıyla da gündeme getirilen haberin doğru olmadığı da anlaşıldı.

Irak’ta yayın yapan K24 TV’nin gündeme getirdiği haberin yalan olduğu da fotoğraflarla gün yüzüne çıkarken, küçük çocuğun kız kardeşinin değil erkek kardeşinin olduğu belirlendi.

Murtaza Ahmadi ve abisi (sol tarafta) fotoğrafın çekildiği anda beraberlerdi.

'OĞLUMA MESSI FORMASI ALAMAM ÇÜNKÜ...'

Baba Arif Ahmadi oğlunun gerçek bir Messi hayranı olduğunu söylerken, “Evet, oğlum Messi’yi çok seviyor. Ama ona bir forma almam çok zor. Çünkü ben basit bir çiftçiyim. Ancak oğlum artık ünlü olduğunu biliyor ve durumdan çok memnun” dedi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
tamam bunu ögrendik aya gidebiliriz artık
Çocuk ölmüş olabilir bu coğrafyada çocukların bir şekilde hayatları ellerinden alınır
Dünya söylenen yalan ne hikmetse yine Müslümanlardan !
@trespasser34 Hakkında bilgin bulunmayan şeyin ardına düşme. İsrâ sûresi 17 İslam yalan söylememeyi emrediyor eğer kişi yalan söylüyorsa o onun ayıbıdır...
Takım
O
Av
P
Geri Dön