YURTHABER

Turgut Kızıltaş’a aday adaylığı söylentileri soruldu

Kars’ın Kağızman ilçesinde 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler için geriye sayım başladı.

Turgut Kızıltaş’a aday adaylığı söylentileri soruldu

Kars’ın Kağızman ilçesinde 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler için geriye sayım başladı. Seçim tarihi yaklaştıkça aday olmak isteyenler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladılar. Şimdiden birçok isim gerek medyada, gerekse ilçenin siyasi kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Kafkas Haber Ajansı olarak kamuoyunda ve siyasi kulislerde dillendirilen, başkanlık için en çok ismi geçenleri sizler için derledik. Bizler haber yaparken isimleri geçen aday adaylarıyla bire bir konuşup görüşlerini alıyoruz.

AK Parti kanadında şuan Kağızman’da en çok zikredilen isimlerlerden biriside Ankara’da işadamı olan Turgut Kızıltaş. Genç, dinamik ve Kağızman’da siyasi çevresi olan iş adamı Turgut Kızıltaş ismi Kağızman’da fakirlere yardım eden, iftar çadırlarında her zaman fakir vatandaşlarımızın arasında olan, kendini Kağızman’a adamış bir işadamı. Biz özellikle aday aday olup olmayacağı konusunda fikirlerini ve görüşlerini almak için Turgut Kızıltaş’a telefonla ulaştık ve sorduk.

KHA Kağızman muhabiri Ali Çelik sordu: “Sayın Kızıltaş, sizinle ilgili aday olacağının şeklinde söylentiler var. Belediye başkan aday adaylığıyla alakalı en çok ismi geçenlerden biri de sizsiniz. Bizde bunu birinci ağızdan aktarma adına size soruyoruz; aday adaylığıyla alakalı bakış açınız nedir?

Turgut Kızıltaş: “Evet dostlarımızdan, ağabeylerimizden, çevremizden böyle bir teklifin olduğu doğrudur. Tanıdığım tanımadığım herkes memleketimize, toprağımıza, ana ocağımıza, Kağızman’ımıza birlikte bir hizmet yapılması noktasında bana karşı böyle bir talepte bulunuyorlar. Bende Kızıltaş ailesinin bir ferdi olarak, Kağızman hizmetkarı olarak aile büyüklerimle Kağızman’ımızın kanaat önderleriyle, Kağızman’ımızın kıymetli esnaflarıyla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, partimizin mahalle temsilcilerinden başlayarak gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla, ilçe ve il ana kademe yönetim ve yürütme kurullarıyla, kıymetli vekillerimizle gerekli istişareleri yapmadan, akıl almadan, fikirlerini sormadan, gerekli teveccühlerini almadan ve bütün bu oluşumlardan çıkardığımız sonucu ailemizin büyükleriyle istişare ederek hangi noktada halkımıza Kağızman’a hizmet adına faydalı olacağımızın kararını vereceğiz. Bu karar hepimizin kararı olsun. Her şeyden önce Kağızman’ımız ve bizim için en hayırlısı nasılsa öyle olsun.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın