YURTHABER

Türk Ekonomi Bankası engellilere özel ilk ATM’sini Samsun’da kurdu

Türk Ekonomi Bankası (TEB), bedensel engellilere özel olarak tasarlanan ilk ATM’sini Samsun’da hizmete sundu. ATM...

Türk Ekonomi Bankası engellilere özel ilk ATM’sini Samsun’da kurdu

Türk Ekonomi Bankası (TEB), bedensel engellilere özel olarak tasarlanan ilk ATM’sini Samsun’da hizmete sundu. ATM sadece TEB müşterilerinin bankacılık işlemlerini değil, aynı zamanda tüm tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların para çekme, bakiye sorma ve nakit avans işlemlerini kolayca yapmasına imkan sağlıyor. TEB, engelli vatandaşlara hizmet veren ATM’leri Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı planlıyor.
Türk Ekonomi Bankası(TEB), Samsun’da bedensel engelli vatandaşlara yönelik ilk ATM kurulumunu gerçekleştirdi. TEB’in Samsun şubesinde hizmete açılan ve ilde yaşayan bedensel engelli vatandaşların bankacılık ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan ATM, bir pilot çalışma olma özelliği taşıyor. TEB, engelli vatandaşlara hizmet veren ATM’leri Türkiye genelinde de yaygınlaştırmak istiyor.
Klavye yüksekliği yaklaşık 90 santimetre olan ATM’nin altındaki bölgede tekerlekli sandalyenin girebileceği büyüklükte bir alan bulunuyor. Sadece TEB müşterilerine değil, diğer banka müşterilerine de hizmet veren ATM, hem yükseklik hem de derinlik bakımından tekerli sandalye kullanan tüm bankacılık müşterilerine kolaylık sağlıyor.