YURTHABER

Türk Telekom CEO’su Bozkurt: Hedefimiz dünyayı konuşturan Türk olmak

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, hizmet için hep kârlı yerlerde değil kar yağan yerlerde...

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, hizmet için hep kârlı yerlerde değil kar yağan yerlerde de olduklarını ve Türk Telekom olarak hedeflerinin, sadece Avrupa ve Türkiye’de var olmak değil, dünyayı konuşturan Türk olmak istediklerini söyledi.
Türk Telekom Grubu yöneticileri, Samsun’a özel bir ziyaret düzenledi. Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt ve Türk Telekom Grubu CEO’su Hakam Kanafani, Türk Telekom İl Temsilcileri ve Samsun protokolündekiler Fevzinin Yeri’nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Burada, Türk Telekom’un yürüttüğü Türkiye’ye Değer Sosyal Sorumluluk projelerinden destek alarak, kendi geleceklerini kuran dokuz gencin öyküsünün anlatıldığı ‘Türkiye’ye Değer Hikayeler’ filminin gösterimi izlendi.

Film gösterimi ardından konuşan Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, bir Samsunlu olarak memleketini tanıtmanın bir vefa borcu olduğunu ve Samsun’u Türk Telekom Grubu’ndaki meslektaşlarına tanıtmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
Bozkurt, “Türk Telekom olarak biz sadece Avrupa'da, Türkiye’de var olmakla sınır kalmayacağız. Türkiye’de 133 bin kilometre fiber ağına sahibiz. Buna 26 bin kilometre daha ekleyeceğiz. Bununla kalmayacağız, Ortadoğu’da Çin’i kapsayan projelerimiz o linkinde tamamlayacağız Allah izin verirse. Yani biz şunu yapmayı düşünüyoruz, Çin’le Amerika arasında Türkiye’nin Türkiye trafiğinin dışında dünyanın trafiğini taşıyan operatör olma yolunda hızla ilerliyoruz ve ilerlemeye de devam edeceğiz. Hedefimiz, dünyayı konuşturan Türk olmak. İnşallah bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz.” dedi.

Türkiye’ye Değer Projeler kapsamında eğitim, çevre ve spor alanlarında gerçekleştirdikleri yatırımlarla, Türkiye’nin geleceğine değer kattıklarını belirten Bozkurt, “Biz her zaman gençlerin hayallerine ve isteklerine inandık. Onların, her şeyi azimle başarabilmelerine olanak vermek için elimizden gelen gayretleri gösteriyoruz. Eğitime destek bizim için vazgeçilmez bir şeydir. Bunu her yerde mutlulukla söylüyorum. Tüm Türkiye’deki 25 bini aşkın çalışanımızdan aldığımız güçle müşterilerimizin hayatını, ileri iletişim teknolojileriyle kolaylaştırırken, Türkiye için değer yaratma hedefi doğrultusunda sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürüyoruz. Bugüne kadar tüm Türkiye’de eğitim, spor ve çevre alanlarında birçok yatırım gerçekleştirdik. Her yatırımımızla ülkemizin geleceği için değer yaratıyoruz. Tüm çalışanlarımızın bir parçası olduğu, gönüllü olarak katıldığı sosyal sorumluluk projelerimiz uzun yıllardır Samsun’da da devam ediyor.” diye ifade etti.

Türk Telekom’un, Türkiye’ye Değer Projelerle Samsun’da fark ürettiğini vurgulayan Bozkurt, şöyle devam etti: "Türk Telekom, Türkiye’ye Değer Projeler kapsamında Samsun’da bugüne kadar 16 ilçede 19 internet evi açtı. Samsun’da oluşturulan E-Fatura Ormanı’na bin ağaç dikildi. Türk Telekom tarafından hizmete sunulan Samsun Canik Türk Telekom Lisesi’nde 480 öğrenci öğrenim görmeye devam ediyor. Samsun’da bulunan Türk Telekom Spor Kulüpleri’nde ise 250 sporcu, çok çeşitli branşlarda kariyerlerine devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın