SPOR

Tuzlaspor maça 500T ile gitti!

2. Lig ekibi Tuzlaspor, Türkiye Kupası'ndaki Fenerbahçe maçı için stada 500T hatlı otobüsle gitti.

Futbolcular, teknik heyet ve yöneticileri taşıyacak otobüs, Tuzlaspor Tesisleri’nden, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ne doğru 18.15 gibi hareket etti. Takım futbolcuları otobüse binerken akbil kullandı.
Otobüs 17.30’da Tuzla Stadı’na geldi ve son hazırlıklarını yaparak takımı beklemeye başladı. Tesislerden çıkan kafile 500T’ye binmeye başladı. Kalabalık medya ekibini gören futbolcular hayatlarında ilk kez bu kadar ilgi gördüklerini itiraf ettiler.
En uzun hat olarak bilinen ve efsane 500T diye anılan hattın otobüslerinden biri ile Fenerbahçe maçına giden Tuzlaspor’u çok sayıda basın mensubu takip etti. Normal hat seferinde olduğu gibi hıncahıç dolu olan otobüste takım kafilesi kadar da kameraman, muhabir ve foto muhabiri yer aldı.


Tuzlaspor Başkanı Ahmet Çabuk, “500T hayatımızın bir parçası” dedi.
Tuzlaspor Kulüp Başkanı Ahmet Çabuk otobüsün hareketinden önce yaptığı açıklamada; “Amacımız sıkıntı çeken kulüplere dikkat çekmek, alt liglerin hallerini dile getirmekti. 500T yıllardır hayatımızın bir parçası. Maça giderken bu hatla gidelim dedik, farkındalık oluşturalım dedik. Futbol kulüplerinin içinde olduğu ekonomik zorluğa, ligler arasındaki ekonomik gelir gider farkına dikkat çekmek için bu proje geldi aklımıza. Bunun için böyle bir yola çıkmış olduk. Bunu gerçekleştirdik, inşallah amacımıza ulaşırız” şeklinde konuştu.

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler