SPOR

CANLI

Ukraynalı tenisçi Yastremska spordan geçici men edildi

Ukraynalı tenisçi Yastremska spordan geçici men edildi

Teniste, tek kadınlar kategorisinde dünya 29 numarası Dayana Yastremska, yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle spordan geçici olarak men edildi.

Uluslararası Tenis Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Ukraynalı tenisçi Dayana Yastremska'nın 24 Kasım'da yapılan idrar testinde yasaklı mesterolon maddesine rastlandığı ve spordan geçici olarak men cezası aldığı belirtildi.

Masum olduğunu savunan 20 yaşındaki tenisçi ise, "Bu karar gerçekten beni çok şaşırttı. Şok oldum, çünkü 9 Kasım'da yapılan doping testlerinin sonucu negatif çıkmıştı. Vücudumda buldukları yasaklı maddenin oranı çok düşük düzeyde. Bunun, bilimsel olarak doping sayılmaması gerektiğini düşünüyorum. Önceki test sonuçlarımın da negatif çıkması nedeniyle karara itiraz edeceğim" değerlendirmesinde bulundu.

Kariyerinde üç Kadınlar Tenis Birliği (WTA) şampiyonasından zaferle ayrılan genç tenisçi, grand-slam turnuvalarındaki en önemli başarısını ise 2019 yılında Wimbledon'da 4. tura çıkarak elde etmişti.

KAYNAK: AA
FOTOĞRAF: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
masterolon,androjendir.Yani sadece erkeklere özgü cinsiyet hormonudur.Materolon bir kadında varsa bu doğal yolla olması mümkün değildir,dışardan alınmıştır.yani çok az miktarda olması bile doping yaptığını gösterir.Bir kere österojeni baskılar bu bile kadınlarda olmaması için yeterli.Peki bir kadın bunu neden kullanır?Çümkü masterolon diğer doping maddelerinin vücutta daha iyi çalışmasına yardımcı olur.Yani bu sporcu aslında sadece masterolon değil onunla beraber başka steroidler de kullanmış olmalı.Çünkü tek başına masterolon sadece erkeklerde işler
@7317 hiç bir şey anlamadın mı?
Ne anlatıyorsun gardasım
Takım
O
Av
P
Geri Dön