SPOR

VAR'da radikal değişiklik! UEFA'dan IFAB'a flaş istek...

UEFA Başkanı Aleksandar Ceferin, 29 Şubat 2020'de yapılacak IFAB toplantısında her devre için 1 VAR itiraz hakkı verilmesini sağlayacak öneriyi sunacak.

VAR'da radikal değişiklik! UEFA'dan IFAB'a flaş istek...

UEFA (Avrupa Futbol Federasyonları Birliği) Başkanı Aleksandar Ceferin, VAR (Viideo Yardımcı Hakem) sistemiyle ilgili radikal bir kural değişikliğine gitmeye hazırlanıyor.

UEFA Elit Teknik Direktörler Semineri'nde Jürgen Klopp, Pep Guardiola, Max Allegri, Carlo Ancelotti ve Zinedine Zidane'ın dahil olduğu bir grupla VAR ile ilgili görüşleri alan Ceferin, ofsayt ve elle oynama konularında uzlaşı sağlayamadı.

UEFA Başkanı Ceferin de bu konuyla ilgili, "VAR ekranında oyuncuların durdukları yerler, pozisyonları ve karar vermek tamamen kişiye göre yorumlanabilir. Bu durumlarda bir oyuncunun ayakkabı numarası daha büyük, birinin daha büyük burnu var diye ofsayt çalınmasın istiyor." ifadelerini kullandı.

Teknik direktörlerin önerisi ve futbolcular ile kulüplerden aldığı görüşler üzerine Ceferin, VAR ile ilgili yeni kararların alınacağı 29 Şubat 2020'deki IFAB (Uluslararası Futbol Birliği Kurulu) toplantısında değişiklik önerisinde bulunacak.

UEFA'DAN VAR'DA DEĞİŞİKLİK İSTEĞİ

UEFA'nın isteği her takıma devre başına 1 VAR itiraz hakkı vermek ve bu şekilde VAR'a olan güvensizliğin önüne geçmek. Bu itirazı teknik direktörler, tenisteki hak gibi kullanabilecek. Hakemler, teknik direktörün itirazı sonrası monitöre gitmek ve pozisyonu tekrar izlemek zorunda olacak.

IFAB, UEFA'nın vereceği öneriyi düşünmek ve olumlu veya olumsuz bir geri dönü yapmak zorunda.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
aaa olmadı Şkebahçe ve Fenerasyon a kötü haber bu demekki 2.ci devre ZORLU geçmeyecek
Evet haklısın. şkebahçe dediğin takım Türkiye nin yüzkarası olan ve şiltenin nasıl yapılacağı konusunda üstat olan GS den ders alması lazım. Saha hariç her tür ayak oyunlarını sizden öğrenmemiz lazım.
kudurunnnnnn
bizim ülkemize uzay üssü kursanız Ali Koç ve Nihat varken şike bitmez
nihatta alide vede tüm fb liler seni ...
bileginizin hakkıyla gittiğiniz için avrupaya muhteşem işler yaptiniz...hakemlerle dereceye girenler var uygulamasina laf ediyor ...var varken gidemeyeceksiniz bile
Terim demek istedin herhalde ali de nihat ta dün geldi fetosaray yirmi yıldır eyyam la şampiyon olup Edirne ötesinde sahada sıfır çekiyor
bir de şu bir santim 2 santimle iptal edilen goller oluyor onlarada bir çözüm bulun. yok rakibin patmağı yok omuzu yok ayak ucu öndeymiş. futbolun tadı kaçıyor.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler