SPOR

Ve Cristiano Ronaldo geri dönüyor

Vergi kaçırdığı gerekçesiyle İspanya’da hakim karşısına çıkan Cristiano Ronaldo’nun savunması ortaya çıktı. Portekiz basınında yer alan haberde CR7, “İngiltere’de böyle bir problem yaşamadım. Bu sürecin başında İngiltere’ye dönmeyi düşündüm” dedi.

Ve Cristiano Ronaldo geri dönüyor

İspanyol devi Real Madrid’de forma giyen, oynadığı 8 sezonda 13 kupa sevinci yaşayan Cristiano Ronaldo, uzun süredir vergi suçlamalarıyla karşı karşıya. 14.7 milyon Euro (60 milyon TL) vergi kaçırdığı sebebiyle 31 Temmuz’da İspanya Yerel Mahkemesi’ne çıkan yıldız futbolcunun yaptığı savunma yayınlandı.

Portekiz basınından Correio da Manha gazetesinin haberinde, 32 yaşındaki futbolcunun duruşmadaki konuşmalarına yer verilirken, yaşadığı süreç yüzünden İngiltere’ye dönmeyi düşündüğü kaydedildi. Ronaldo’nun, “İngiltere’de böyle problemler yaşamadım. Suçlamalara anlam veremiyorum. Bu sürecin başında İngiltere’ye dönmeyi çok düşündüm” diyerek isyanını dile getirdiği gözlemlendi.

‘Gerekeni yapacağım’

Savunmasında bu işlerden kendisinin sorumlu olmadığını belirterek sözlerine devam eden Portekizli futbolcu, “Etrafımda mali işlerimi halleden zeki insanlara sahibim, çünkü ben zeki değilim. Sadece 6. sınıfa kadar okudum ve bildiğim tek şey futbol oynamak. Eğer daha fazla ödeme yapmam gerekiyorsa; problem yaşamamak için İspanya’ya ödeme yapacağım. Bir yere gittiğimde ne ödemem gerekiyorsa onu öderim. Yasalar bana ne derse onu yapacağım” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
manyak mısın be ciris gel türkiye ye yılda 20 bin tl en fazla vergi verirsin önce bir takımda oynar sonra da yorumcu olursun paranın anasını ağlatırsın
keşke Türkiye de de vergi kaçıranlar hakim karşısına çıksa makamına mevkisine şanına şöhretine bakılmasa
helal olsun düzgün ahlaklı bir insan
ronaldo neyi bırakıyor burda onu anlamadım
Reis yanındakiler imza attırır sana dıkkat et bıraz boyle seylere
efendi cocuk birakin gitsi kardesim hesabi kitabi bilmem diyor besbdlli mafya ayagi var
Diğer Haberler