SPOR

Barış Pınarı'na destek rahatsız etti! 'Vatandaşlık verilmesin'

Beşiktaş'ın eski oyuncularından Veli Kavlak'ın Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaptığı paylaşım sonrasında Avusturya'da Özgürlük Partisi'nin liderinden flaş bir açıklama geldi. Veli Kavlak'ın Avusturya'da olmaması gerektiğini söyleyen Özgürlük Partisi lideri Norbert Hofer, Türklere artık Avusturya vatandaşlığı verilmemesi için adım atılmasını isteyerek skandal bir tavra imza attı.

Barış Pınarı'na destek rahatsız etti! 'Vatandaşlık verilmesin'

Avusturya'da Özgürlük Partisi'nin (FPÖ) Genel Başkanı Norbert Hofer, Avusturya Milli Takımı'nda da oynayan Veli Kavlak'ın, Barış Pınarı Harekatı'na destek paylaşımı yaptığı için "vatandaşlıktan çıkarılması" gerektiği yönünde skandal bir açıklama yaptı.

Hofer, "Avusturya Milli Takımı'nı temsil etmiş bir oyuncunun bunu yapması yanlış. Bu adamın Avusturya'da işi yok. Türklere artık vatandaşlık verilmemeli. Bu durum, Türklerin entegre olmayı reddettiğini gösteriyor" şeklinde konuştu.

veli

Höfer ayrıca konuşmasında, Barış Pınarı Harekatı'na destek için Avusturya'da bir yürüyüş yapan gurbetçilerin fotoğrafını gösterdi.

Viyana doğumlu olan Veli Kavlak, Avusturya Milli Takmı'nın formasını 31 kez giyerken 2011 yılında Beşiktaş'a transfer oldu. Geçirdiği sakatlığın ardından 2018'de siyah-beyazlı takımdan ayrıldı ve kulüp bulamadı.

(Sporx)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Avusturya ırkçılıkta bir numara
sizin elinize kimse su dökemez o konuda
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum sınırları açalımmmmm bizi cok arasınlar
@kulyutmazincizgisinibegeniyorum ŞİMDİ ANLADIM, İÇ BÜNYEDE NEDEN İŞLERİN YÜRÜMEDİĞİNİ!!!DURUYORSA HERKES,YÜRÜRSE HERKESİN NEDEN YÜRÜMEDİĞİNİ!!! ÇÜNKÜ AMBLEMİNDE PIRASA SAPI İLE GÜYA ZEYTİN DALINI TEMSİL EDENLER BAŞTA IRKÇIYMIŞ DA AĞLAYANIMIZ YOK KAHROL EZİKBAHÇE YOK OL EZİKBAHÇE
@onemli_degil_1966 yine beyin özürlü açıklamalarından birini daha yaptın, yav konunun takımlarımızla ne alakası var, asker selamını vatan meselesi haline getiriyor adamlar, destek olacağın yerde yaptığın şu yoruma bak, gerçekten de kusura bakma ama beynin zedelenmiş yenisini takalım gel...
@fiesta_19 Ben konunun ne olduğunu çok iyi biliyorum merak etme!Senin de iktidarsızlığın yorumuna vurmuş gel mutluluk çubuğu takalım sana da!Hiç de uzağa gitme ne alaka da deme!Destekkediğin Klüb takımları sende olmayan karakterdir ,çünkü EzikBahçe satar tüm benliğğni diğer hiçbir takım bunu yapmaz çünkü fıtratınızda var bu... Bırak objektiv manteliteyi,empatiyi,doğru ve gerçekleri!!!EzikBahçe çıkarı için herşeyi yapar,bugün iktidara yalakalık yapar yarın batıya satar ama sonunda satar!Sırf kendini öne çıkarmak ister,bağırır,siftinir,çirkefleşir o nedenle NKFVAS Vatan hayinleri
3 - 5 Suriyeli gönderelim , sonra bir ara konuşuruz bay Norbert
bunların dedelerini iade edelim çanakkaleden
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler