Konya'da 1,5 aylık bebek, kundağındaki notla terk edildi

Konya'da, 1,5 aylık olduğu tahmin edilen erkek bebek, bir evin kapısının önüne terk edilmiş bulundu.

Merkez Selçuklu ilçesi Işıklar Mahallesi Fındıkköy Sokak'ta oturan Şenol Tuna, saat 01.00 sıralarında evine geldiğinde, kapının önünde kundağa sarılı bir bebek buldu. Bebeği evine alan Tuna, durumu polise bildirdi. Gelen polis ekipleri bebeğinin kundağının içerisinde, "İsmi Umut. Bu sizin umudunuzdur. Allah'ın size lütfu ve emanetidir. Kimliği yoktur. Kendi üzerinize çıkartın. Önce Allah'a sonra size emanettir. Bu sizin çocuğunuzdur” yazılı not buldu.

Ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Bebeğin tedavisinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edileceği bildirildi.

Polis, bebeğin ailesinin bulmak için çalışma başlattı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
millet çocuğu olsun diye ne dualar eder servetler harcar söylicek bişi bulamıyom neyse
ben 1986 da hasta oldum ne alaka diyeceksiniz çok alakası var evlenip çoluk çocuk sahibi olmadım hastalığımdan dolayı bir şeyi anladım bu süre zarfında dünyada en değerli şey iki tane var benim için birisi sağlık diğeri de çocuk sağlığım olsa para kazanmak sorun değil benim için çocuğum olsa dünyadan göçüp giderken benim yerime yetiştirdiğim benim parçam yaşamaya devam edecek diye sevinirdim ama nasip olmadı o yüzden böylelerine karşı acımasızım bunu yapanlar anne baba olmayı hak etmiyorlar bence o yüzden kısırlaştırılmaları lazım
@hunkartensi sahipsiz yuvasız bir evlat edin yetiştir büyüt emn olki sen bu dünyadan göçtüğünde o senin parçan olarak yaşamaya devam edecektir.en önemlisi seni yaratandan öyle iste kabul etmeyeceği şey yoktur onun yeterki niyetin saimi olsun.
allah kahretsin sizi. inşallah tez zamanda sizde sürüngen olur bu melek yavruya muhtaç olursunuz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler