SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Vitor Pereira maç sonu patladı

İlk yarıda hiç pozisyona giremeyen Fenerbahçe'de teknik direktörü Vitor Pereira, ilk 45 dakikada rakiplerini hapsettiklerini söyledi.

Vitor Pereira maç sonu patladı

*MAÇIN CANLI ANLATIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan ve 0-0 berabere kaldıkları Ajax maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Vitor Pereira'nın maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"Biz bugün maçın 1. dakikasından itibaren baskılı oyunu ortaya koyduk. Ajax'ı hiçbir zaman oynatmadık. İkinci devre ortamın da etkisiyle geri çekildik, sonra yeniden toparlandık ama pozisyonları değerlendiremedik. Nasıl bir takım olduğumuzu ispatladık. Sadece sonucu alamadık, bence oyun iyiydi."

"Ajax'ı sahasına hapsettik"

"İlk yarıda hiç oynatmadık onları ve sahasına hapsettik. Bazen son pası veremedik, bazen fırsatları değerlendiremedik ama onlara asla şans vermedik. Zaten sizin için önde basmak kavramı nedir? Kaç pozisyon kazandık ilk devrede sayısını bile bilmiyorum. Çok top kazandık, istediğimiz agresif oyunu sahaya yansıttık. Tabii ki değişikliklerden sonra 2-3 gol daha bulabilirdik. Sadece son bölümde değil, hem ilk devre, hem de ikinci yarıda istediğimizi yaptık."

[Fenerbahçe gruptan nasıl çıkar?](https://www.mynet.com/fenerbahce-gruptan-nasil-cikar-88535-myspor)

"Galatasaray maçında da böyleydik"

"Bugün yine gerçekten iyi oynadık. Galatasaray ve ilk Ajax maçında da böyleydik. Eğer sadece 'son bölümde iyi oynadık' derseniz benim bu işten hiçbir şey anlamadığım anlamına gelir. 2-3 gol atsak adil bir oyun olurdu. Sonuç dışında beni üzen bir şey yok. Bu akşamki gibi Molde karşısında da oynarsak sahadan mutlu ayrılacağımıza eminim. Yapmamız gereken şey girdiğimiz pozisyonları sonlandırmalıyız."

[Maçtan kareler-![Ajax-Fenerbahçe maçından kareler](https://imgrosetta.mynet.com.tr/file/2124883/640xauto.jpg)](https://www.mynet.com/galeri/ajax-fenerbahce-macindan-kareler-155270-myspor)

Vitor Pereira'nın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, UEFA Avrupa Ligi'nde 0-0 sona eren Ajax karşılaşmasında iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, "Üstün olan taraf bizdik" dedi. Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, rakiplerine oranla daha etkili olduklarını kaydederek, yakaladıkları pozisyonları gole çeviremediklerini söyledi.

[Fenerbahçe, Ajax ile yenişemedi](https://www.mynet.com/fenerbahce-ajax-ile-yenisemedi-88532-myspor)

"Daha üstün olan taraf bizdik"

Galibiyetle dönebileceklerini kaydeden Portekizli teknik adam, "Birçok fırsat yakaladık ama bunları gole çeviremedik. Gayet güzel bir karşılaşma oldu. Daha üstün olan taraf bizdik. Galip gelebilirdik. Eğer kazansaydık bence adil bir sonuç olurdu" diye konuştu.

Ajax gibi zorlu bir rakip karşısında üstelik sahalarında bu denli baskılı oynamanın sevindirici olduğuna değinen Pereira, son karşılaşmalara baktığında bunun takımının daha iyiye doğru gittiği yönünde bir fikir verdiğini dile getirdi. Portekizli teknik adam, rakip sahada daha etkili oynayarak Ajax'tan daha fazla topa sahip olduklarına işaret ederek, aldıkları sonucun kendisini üzdüğünü ve sahadan adil bir skorla ayrılmadıkları düşüncesinde olduğunu ifade etti.

Bir soru üzerine son vuruşlarda etkili olamadıklarına vurgu yapan Vitor Pereira, şu değerlendirmede bulundu:

"Her gün bu yöndeki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha iyi olmak için kenarlardan ortalarda her türlü kombinasyonu deneyerek çalışıyoruz. Belki son pasları iyi veremiyoruz. Bu akşam olduğu gibi gerektiği gibi maçları bitiremiyoruz ama bu maçı sadece kaçırdığımız pozisyonlar üzerinden değerlendirirsek doğru yapmayız."

Euro 2024 Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler