MAGAZİN

Yaprak Dökümü'nün Ayşe'si şimdi ne yapıyor?

Kanal D ekranlarında yayınlandığı dönem ilgiyle takip edilen 'Yaprak Dökümü' dizisinde evin küçük kızı Ayşe'ye hayat veren Şebnem Ceceli, şimdi 15 yaşında. Dizi bittikten sonra eğitimine ağırlık veren Şebnem Ceceli üniversiteye hazırlanıyor.

Yaprak Dökümü'nün Ayşe'si şimdi ne yapıyor?

Hürriyet Gazetesin'den Elif Ünal'ın haberine göre, 'Yaprak Dökümü'nün küçük kızı Ayşe şimdi 15 yaşında güzeller güzeli bir genç kız oldu. Dizi ekranlara veda ettikten sonra eğitimine ağırlık verdiğini söyleyen Küçük Ayşe Şebnem Ceceli, Yaprak Dökümü dizisinde babasını canlandıran Halil Ergün'ü bayramlarda arıyormuş.

13 Eylül 2006 yılında Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı eserinden ekrana uyarlanan "Yaprak Dökümü" seyirciye merhaba dedi. Kimi zaman ağlatan, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren dizi efsaneleşen karakterleriyle 5 sezon boyunca evlerimize misafir oldu. Halil Ergün, Güven Hokna, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Bennu Yıldırımlar ve Hasan Küçükçetin farklı projelerle seyirci karşısına çıkmaya devam ettiler. Evin küçük üyesi Ayşe yani Şebnem Ceceli ise eğitimine ağırlık verdi, ekranda gözükmedi. Şimdi 15 yaşında olan Şebnem, "Yaprak Dökümü"nü ve hayallerini anlattı.

AYLA ALGAN'DAN DERS ALDI

-
Dört kişilik bir ailenin büyük çocuğudur. İlkokulu İncirlik Ahmet Hamdi Tanpınar İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu ise Doğa Koleji'nde okumuş. Setlerle ise çok küçük yaşta tanışmış.

"Kendi kendime oyunculuk yapmaya çalıştığımı ve bundan büyük bir keyif aldığımı fark eden ailem beni drama okuluna yazdırdı. 5 yaşındayken Ayla Algan'ın da eğitim verdiği okula başladım. Bir gün ajans yetkilileri geldi ve bana teklifte bulundular. Hemen arkasından 'Yaprak Dökümü' dizisi başladı."

İlk ekran deneyiminde birbirinden usta isimlerle kamera karşısına geçme fırsatını yakalayan şanslı kişlerden Şebnem!

"Yaprak Dökümü'nden önce herhangi bir projede yer almadım. Dizinin uzun sürmesi, oyuncuların başarısı çok az kişinin yaşayabileceği büyük bir tecrübeydi benim için." şeklinde konuşuyor.

Yaşı nedeniyle sette yaşananları çok fazla anımsama da, unutmadığı bir gerçek var:

"Halil Ergün ve Deniz Çakır neşe kaynağımdı. Onlarla beraberken çok gülüyordum."

Milyonlarca izleyiciyi ekrana bağlayan final bölümü ile oyuncuların tamamının katıldığı gala gecesi Şebnem'i çok duygulandırmış.

"Gala gecesinde çok ağladım. Aradan yıllar geçti. Her bayram Halil Ergün'ü arıyorum. Onun bayramını kutluyorum. Çok sık olmasa da Deniz Çakır ile de görüşüyorum."

DİZİ SONRASI TEKLİFLERİ KABUL ETMEDİ

-
"Yaprak Dökümü" sona erdikten sonra farklı projelerden de teklif gelmiş Şebnem Ceceli'ye ama o reddetmiş.

"Eğitimime ağırlık vermem gerekiyordu. Oyunculuk yapmadım ama sanattan da kopmadım. Piyano eğitimi almaya başladım. Profesyonel olmasam da düzenli bir şekilde spor yapmaya özen gösteriyorum." diye açıklıyor bu durumu Ceceli.

Şebnem Ceceli, Sumru Onat'ın sahibi olduğu Cast33 ajans'a bağlı.
-TIP FAKÜLTESİNİ KAZANMAK İSTİYOR

-

Şimdilerde Fen Lisesi öğrencisi olan Şebnem'in kazanmak istediği bölüm Tıp Fakültesi. Bir de birlikte oynamak istediği oyuncular var tabii:

-

"Doktor olmak istiyorum. Bunun için de çok çalışıyorum. Oyunculuk ise her zaman yapmak istediğim bir iş. İkisini birlikte yapabilmek beni çok mutlu eder. Başta Halil Ergün ve tüm "Yaprak Dökümü" oyuncuları, Hande Doğandemir ve bir de Cem Yılmaz ile aynı projede yer almayı çok isterim."

Şebnem Ceceli uygun bir senaryo olursa oyunculuğa geri dönebileceğini söylüyor. "Yaprak Dökümü"nü ise yere göğe sığdıramıyor: "Böyle kaliteli bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Bana kattığı çalışma disiplini, tecrübe ve güzel anıların ömür boyu yol göstereceğine inanıyorum."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
bu 15 yaşındaa öylemi ah canm gel ufaklığı dişle:)
Çok merak etmiştik Cidde'n...
Geri Dön