MAGAZİN

Yeni gelişme! Ozan Güven’in evindeki güvenlik kamera görüntüleri silinmiş

Yeni gelişme! Ozan Güven’in evindeki güvenlik kamera görüntüleri silinmiş

Ünlü oyuncu Ozan Güven ile sevgilisi Deniz Bulutsuz arasında yaşanan darp olayını araştıran savcılığın atadığı bilirkişi, Ozan Güven'in evindeki olayın gerçekleştiği saatlerdeki kamera görüntülerinin silinmiş olduğunu belirledi.

Birbirlerinden karşılıklı şikayetçi olan Deniz Bulutsuz ile Ozan Güven soruşturmasını yürüten savcılık, 12 Haziran’da başlayıp 13 Haziran’a kadar devam eden olayla ilgili ünlü oyuncunun güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi için bilirkişi atadı.

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre, 19 Haziran’da teslim aldığı DVR cihazı üzerinde detaylı inceleme yapan bilirkişi hazırladığı raporda, “500 GB kapasiteli harddisk üzerinde yapılan veri analizinde söz konusu tarihlere ait görüntülerin silinmiş olduğu, bu nedenle de hiçbir görüntüye rastlanılmadığı” belirtildi.

“ÜZERİNE YENİ KAYIT YAPILDI”

Raporda, DVR cihazlarının 7/24 usülüne göre sürekli çalıştığı belirtilerek şöyle denildi; “Bu nedenle içerisinde takılı olan harddiskin yorgun disk olarak nitelendirilebileceği, ayrıca DVR cihazın içerisinde HDD doluluğa ulaştığında eski kayıtlardan silmeye başlayarak yeni kayıtların üzerine yazdığı değerlendirildiğinde, 12 ve 13 Haziran tarihlerinde DVR cihazının teslim alındığı 19 Haziran’a kadar üzerinden yaklaşık DVR cihazının üçer günlük sürede 2 döngü yaptığı, yani ilgili günlere ait verilerin silinerek üzerine 2 kez daha veri yazıldığı da göz önüne alındığında soruşturma konusu güvenlik kamerası kayıtlarına bu DVR cihazı üzerinden ulaşılamamıştır”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
Minareyi caldim kilif ayarladim arkadas 30 gunluk kaydediyor en kotu kamera nasil 7 gun ah ozan ahhh :)
Maşallah bilir kişiden daha iyi biliyorsun...
500 gb bir cihaz 10 kameraliise 4 5 gunde dolar uzerine kaydetmeye baslar.Sallamasyon seyler soylemeyin
Güvenlik sistemlerinde kameraların kayıt süreleri ve eski kayıtları saklama silme süreleri vardır, istersen Harddisk boş olsa dahi 1 haftadan eski kayıtları silmeye ayarlanmış
@korkmaz_mehmet_1930 1 tb cihaz 7 günde siler
15 20 bin liraya güvenlik kamerası sistemi kurup içine 400 liralık 1 tane 2 TB Hard disk (en yüksek çözünürlükte bile 8 kameralı bir sistemde minimum 10 gün kayıt yapar) takılmadığına inanmak kadar saçma bir durum olamaz. Bu sistem kurulurken bir sözleşme ve fatura kesinlikle vardır. Eğerki ilerleyen zamanlarda hard disk arızası nedeniyle değiştirildiyse bununda bir raporu ve değişim faturası vardır. İlk kurulumda bağlanan hard disk ise veri kurtarma yollarıyla kurtaılma şansı ahala vardır. Delili örtbas etmeye yönelik bu işlemi yaptıranda yapanda suçludur ve bulunup cezalandırılmalıdır.
Kendilerini bir b@k zanneden sanatçı dediğiniz insan olamaya layık olmayan nüsfetteler
Geri Dön