Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kuzey Vargın hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın usta oyuncularından 77 yaşındaki Kuzey Vargın, yüksek tansiyona bağlı rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kuzey Vargın hayatını kaybetti

77 yaşındaki ünlü sanatçı Kuzey Vargın yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Marmaris Hastanesi'ne gitmiş ardından da yoğun bakıma alınmıştı. Yaklaşık 1,5 aydır yoğun bakımda olan Kuzey Vargın'ın damadı Barış Yamak "Bu sabah itibariyle vefat etti. Cenazesi Marmaris'ten İstanbul'a getirilecek. Perşembe günü Levent Camii'nde kılınacak cenaze namazıyla kendisini uğurlayacağız ama henüz öğle mi ikindi mi belli değil" diye konuştu.

MARMARİS'TE TEDAVİ ALTINA ALINMIŞTI

Kuzey Vargın, 2014 yılında yüksek tansiyona bağlı yaşadığı rahatsızlığın ardından, Marmaris'teki özel bir hastanede tedavi altına alınmış, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığı öğrenilmiş ve sonra sağlığına kavuşarak taburcu edilmişti.

YÜRÜMEKTE ZORLUK ÇEKİYORDU

2015 yılında ise, Parkinson hastalığı şikayetiyle yine Muğla'nın Marmaris ilçesinde özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı. Yürümede zorluk çeken Vargın, fizik tedavisi almaya başlamıştı.

yesilcam-in

KUZEY VARGIN KİMDİR?

Kuzey Vargın (d. 15 Haziran 1940, İstanbul), Türk sinema oyuncusu.

Yeşilçam'd 1960'lı yıllarda jön olarak başladığı kariyerini ilerleyen dönemde ağırlıklı olarak kötü adamların oluşturduğu karakter rolleri ile sürdürmüştür. Kariyerinin ilk döneminde 1965 yapımı Yasak Sokaklar, Çılgın Gençlik, Ağlayan Kadın gibi filmlerde rol almıştır. Televizyonda sık gösterilen eserlerden Bir Dağ Masalı filminde Lale'yi aldatan nişanlısı Ekrem, Seni Sevmek Kaderim filminde entrikacı Bülent vs. rollerini oynamıştır. Sert bir yüz ifadesine sahiptir, bunun sayesinde karakter oyuncusu olmuştur. Eski jön günleri geride kalmış olsa da Türk sineması yepyeni karakter kazanmıştır. Kartal Tibet'den sonra Karaoğlan'ı canlandırmıştır. En son olarak Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde "Âdil Eşrefoğlu" karakteri ile İhtiyarlar Heyeti Başkanı rolünü başarı ile yerine getirmiştiri. Dizide Doğu Eşrefoğlu'nun kardeşidir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
gençliğimizin kötü roldeki iyi yürekli insanı..Allah rahmet eylesin.
RABBİM den rahmet diliyorum çok seviyeli bır kişiliği vardı
Allah rahmet eylesin.
ışıklarda uyusun ruhu şad olsun
ışıklarda yürümek ne ya Hıristiyanlık lafları bunlar .
gençlik yıllarımızın asi çocuğu ele avuca gelmez gaddar rollerin bir numarası nurlar içinde yat mekanın cennet olsun yalnız ilginç bir şey var nasıl oldu da bu haberi felaket tellalı Onur Akay vermedi hayret
sıra sizede geleyo,şabanlar.
Allah rahmet eylesin zamanı gelen gidiyor Allah hepimize hayırlı ölümler nasip etsin elden ayaktan düşürmesin.
Allah'ım rahmet eylesin.İyi oyuncu idi.
türk sinemasının en büyük karakter oyuncusu..mekanın cennet olsun.
allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun....
Vay be Yeşilçam in karizmatik kötü adamı,sen de gittin haaa.
Diğer Haberler