EĞİTİM

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

YKS yerleştirme sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığı merak ediliyor. Üniversite tercihleri ÖSYM takvimin göre 27 Temmuz-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşmişti. Peki YKS tercih sonuçları açıklandı mı? YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler...

YKS tercih sonuçları açıklandı mı? YKS üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

"Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. 2022 YKS sınavı ve üniversite tercih maratonunun sonrası YKS tercih sonuçları yakından takip ediliyor. Üniversite kayıtlarının 22 Ağustos'ta tarihinde başlaması beklenmekte. Peki tercih sonuçları açıklandı mı?

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 YKS tercih sonuçlarının ilan tarihi merak ediliyor. Tercih sonuçları ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat ÖSYM'nin yayınlamış olduğu tercih kılavuzunda üniversite kayıt tarihlerinin 22 Ağustos tarihinde başlayacağı bilgisine yer verildi.Söz konusu bilgiye göre tercih sonuçlarının en geç 21 Ağustos tarihinde ilan edilmesi beklenmekte.

Ayrıca ilgyile takip edilen üniversite tercihleri geçtiğimiz sene 5 Ağustos ve 20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşmişti. Tercih sonuçları 31 Ağustos 2021 tarihinde ilan edilmişti. Konu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandığında sayfamızda yer vereceğiz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler