Yoğurdun faydaları nelerdir?

Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, günde bir kase yoğurt ve lifli yiyecekler tüketmek akciğer kanserine yakalanma riskini azaltıyor. Zengin vitamin ve mineral kaynağı olan yoğurt, faydalarıyla tam bir doğal ilaç görevini görüyor. İşte yapılan araştırmanın detaylı sonuçları ve yoğurdun faydaları.

ABD'nin Tennessee eyaletinde yer alan Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi'nde uzmanlar tarafından yoğurt üzerine detaylı bir araştırma yapıldı. ABD, Avrupa ve Asya'dan 1,4 milyon yetişkin bireyin sağlık verileri detaylı bir şekilde incelendi.

Araştırmaya katılanların yoğurt ve lifli gıda tüketimleri ile sağlık durumları arasındaki ilişki ele alındı. Bunun sonucunda her gün yoğurt ve lifli gıda tüketenlerin, hiç tüketmeyenlere göre akciğer kanserine yakalanma riskinin daha düşük olduğu ortaya kondu. Her gün yoğurt ve lifli yiyecek yiyenlerin akciğer kanserine yakalanma riski, her gün tüketmeyenlere göre yüzde 33 daha düşük. Daha önce yapılan bilimsel çalışmalar ise lif oranı yüksek besinlerin kalp ve damar sağlığını koruduğunu, sindirim sistemini iyileştirdiğini ve kansere karşı koruma sağladığını açıklamıştı.

Araştırmada, her gün bir kase yoğurt yiyenlerin ise, hiç tüketmeyenlere göre akciğer kanserine yakalanma riskinin yüzde 20 azaldığı ortaya kondu.

YOĞURDUN FAYDALARI NELERDİR?
Birçok kişinin severek tükettiği yoğurt ise sağlık açısından oldukça kıymetli bir gıda. Ancak bu aşamada yoğurdun doğal ve fabrikasyon olmaması önemli. Her gün bir kase yoğurt yemenin faydaları ise şu şekilde...

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
zaten saglik lı olarak bir tek yogurt kaldi oda evde yapılan ...ne yersen zehir.
piyasada satılan yoğuttan tut tereyağı peynir ne varsa gerçek değil.alayı özüt,peynirimsi tereyağımtrak, peynircilik oynayan nesne..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler