SPOR

Yunanistan'ı karıştıran gelişme: PAOK ve Xanthi küme düşürülsün

Olympiakos, PAOK'un sahibi olan Ivan Savvides'in yeğeni Ioannis Kalpazidis'e ait RFA şirketi üzerinden PAOK'a 1.7 milyon Euro aktardığını belirtip vergi kaçırma iddiasıyla dava açtı. Dava sonrasında hükümet tarafından Yunanistan Profesyonel Spor Komitesi, 3'e karşı 2 oyla, PAOK ve Xanthi'nin küme düşmelerini talep etti.

Yunanistan'ı karıştıran gelişme: PAOK ve Xanthi küme düşürülsün

Yunanistan Profesyonel Spor Komitesi, Xanthi ve PAOK'un ligden ihracı konusunda görüş birliğine varırken, dosya şimdi Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Olympiakos Kulübü, Xanthi'nin tüm tesislerini satın alan şirketin PAOK'un sahibi Savvides'in yeğeni olduğunu ortaya çıkardı. Önceki yıllarda PAOK'un mali kriz nedeniyle transfer harcamalarını bu şirket üzerinden vergi kaçırarak yaptığı iddiaları sonrası Spor Komitesi, Savvides'in kuzeninden şirkete ait gerekli belgeleri talep etti. Tüm incelemeler sonrasında PAOK ve Xanthi'nin küme düşürülmesi yönünde karar çıktı.

OLYMPIAKOS'UN AÇIKLAMASI

PAOK'un sahibi bay Savvides, "Şampiyonluğu para karşılığında satın alabileceğine inanıyor. Xanthi kulübüne şirket üzerinden yapılan transfer harcamalardaki usulsüzlükten dolayı devletin yetkili makamlarını göreve davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

PAOK'TAN NET YANIT

PAOK kulübü tarafından yapılan resmi açıklamada ise "Kulübümüz hakkındaki bu iddiaların kanıtlanması halinde tüm spor branşlarında takımlarımızı ligden çekeceğiz" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
gel bizim ligde maçlara çık bak fenere her türlü şike var limit aşımı var kara para aklama var ne bir puan silme nede ligden düşürülme ohh ne rahat
@emin_6161 vergi borçlarının silinmesi sizde, el altından örtülü ödenekten yardım alma desen sizde.. bu yunan takımlarının düşürülme sebebinden çok daha fazlasını siz yapıyorsunuz.. normalde batmış takımınızın düşürülmesi yerine milletin vergileriyle takımınıza para dolduruyorsunuz ama bunlara rağmen pişkinlik desen yine sizde.. şike de sizde.. 2011 de ceza sahası dışından penaltı kazanan takım da sizdiniz Fener değildi.. şikenin ağa babası da sizde.. sizin tarih sahnesinden silinmeniz gerekiyor.. 4.lige düşürülmek bile size hediye olurdu... o derece kirli bir takımsınız.. hadi şimdi kaybol
@emin_6161 SİZEDE BAKANDAN YARDIM VAR DEVLETTEN STAD VAR MALİYEDEN VERGİ SİLME VAR OTOBÜS KURŞUNLATMA VAR VAR VAR DA VAR KAMİLLL
Siz hamsi kafalıların Fener düşmanlığı gözünüzü kör etmiş.Yıllardır Fener'e saldıracağım diye herşeyinizle bo.a batmış durumdasınız.Hiçbir sportif başarınız yok.Galatasaray'ın pilot takımı oldunuz gittiniz.
Nekadar fenerli varsa sana özel ilgi göstersin emin
aynısını bizim ligde fenev yapıyor ama tff ceza veremiyor böyle düzen mi olur şikeci hırsızlar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler