YURTHABER

1 saat döverek öldürmüşler

Gökhan Odacı sanıkların hepsinin tekme, tokat ile 1 saate yakın ölen Selçuk Sağlam'ı ve kendisini dövdüklerini söyledi

1 saat döverek öldürmüşler

Samsun'da geçen Ocak ayında, kız meselesi yüzünden 23 yaşındaki Selçuk Sağlam'ı öldürdükleri ileri sürülen biri kadın toplam 8 tutuklu sanık ile cinayeti gizledikleri belirtilen 4 tutuksuz sanık ilk kez hakim karşısına çıktı. Olayın tanığı olan 19 yaşındaki Gökhan Odacı sanıkların hepsinin tekme, tokat ile 1 saate yakın ölen Selçuk Sağlam'ı ve kendisini dövdüklerini söyledi. Bunun üzerine salon bir anda karıştı. Bazı sanıklar jandarmalardan kurtulup izleyicilere saldırmak istedi. Mahkeme Başkanı salonu boşaltarak duruşmaya devam etti. Cinayetin sebebi olarak görünen ve azmettirici olarak tutuklu yargılanan 19 yaşındaki Aslıhan Fehriye E., tahliye edildi. Diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Olay geçen Ocak ayında İlkadım İlçesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Selçuk Sağlam en yakın arkadaşı olan ve cezaevinde bulunan 23 yaşındaki Murat Cansız'ın kız arkadaşı 19 yaşındaki Aslıhan Fehriye E. ile cinsel ilişkiye girdi. Cansız cezaevinden çıktıktan sonra bu ilişkiyi öğrenince çılgına döndü. Kardeşi Ferhat Cansız (19) ile arkadaşları Mehmet Özgür (24), Yakup Cödel (25), Yunus Biçer (20), Murat Kale (25) ve Mertcan Karaaslanoğlu'nu (19) göndererek Selçuk Sağlam'ı bulmalarını istedi. Sanıklar Sağlam ve o anda yanında olan yeğeni Gökhan Odacı'yı bulup boş ve kullanılmayan bir eve götürdü. İddiaya göre burada Sağlam'ı tekme tokat döverken, Murat Cansız şişeyle gencin kafasına vurdu. Daha sonra baygın haldeki gencin magatına şişe sokarak fotoğraf çekti. Ardından da olay yerinden uzakta bir sokakta bırakarak kaçtı. Mahalle sakinlerinin hastaneye kaldırdığı genç, beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Polis kaçan sanıkları tek tek bulup gözaltına aldı. Cinayet suçundan gözaltına alınan 12 şüpheliden, biri kadın 8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'SEVGİLİMİ ONA TESLİM ETTİM, TECAVÜZ ETMİŞ'

Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün ilk kez hakim karşısına çıkan sanıklardan Murat Cansız, kendisinin 3- 4 tokat attığını söyleyerek şunları anlattı:

"Sevgilimi ve kardeşimi ona teslim ettim. Sevgilime tecavüz etmiş, kardeşimi de uyuşturucuya alıştırmış. Bunları öğrenince aramızda küfürleşme oldu. Sonra arkadaşlar gezerken onu görüp getirdiler. 3- 4 tokat attım. Diğer arkadaşlardan bazıları vurdu. Ancak Selçuk'a şişeyle Aslıhan vurdu. 'Benim hayatımı mahvettin' diye bağırıp 3- 4 kez vurdu. Şişe kırılınca bıraktı. Maktüle şişe sokmadık. Şişe istedim. Ancak daha sonra vazgeçtim."

Diğer sanıklar da Cansız'ın ifadesine katılarak kendilerinin attıkları tokatlar ile Selçuk Sağlam'ın ölmüş olamayacağını ileri sürdü. Aslıhan Fehriye E. ise, sanıkların kendisini suçlamalarına bir anlam veremediğini belirterek, "Hepsi Selçuk'a tekme tokat vurdu. Murat Cansız da kafasına bira şişesiyle vurdu. Ben kimseyi azmettirmedim, vurmadım" diye konuştu.

'1 SAAT TEKME TOKAT DÖVDÜLER

'Olayın tanığı olan ve kendisi de dayak yinen Gökhan Odacı ise ifadesinde tutuklu sanıkların hepsinden şikayetçi olduğunu söyledi. Odacı, Aslıhan haricinde diğer tutuklu sanıkların hepsinin Selçuk Sağlam'a ve kendisine tekme tokat vurduğunu söyleyince duruşma salonu karıştı. Sanıklar ile ölen gencin yakınları arasında sözlü ve küfürleşme ile başlayan tartışma kısa sürede arbedeye döndü. Bazı sanıklar jandarmaların elinden kurtulup maktül yakınlarına saldırmak istedi. Bunun üzerine izleyiciler salondan dışarıya çıkarıldı. Salonun boşaltılmasının ardından ifadesine devam eden Odacı, "Selçuk abi

ile gezerken sanıklar otomobille önümüzü kesti. Bizi döverek otomobile bindirip eve götürdüler. Burada bana ve Selçuk abiye tekme tokat vurmaya başladılar. Daha sonra beni bıraktılar. Sanıklardan Aslıhan hariç diğerleri Selçuk abiyi yaklaşık 1 saat boyunca dövdü. Murat Cansız, şişeyle kafasına vurdu. Hepsinden şikayetçiyim" dedi.

Tutuksuz yargılanan sanıklar ise kendilerinin olaya karışmadıklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Aslıhan Fehriye E.'yi, üzerine atılan suç vasfının değişme olasılığını ve cezaevinde bulunduğu süreyi dikkate alarak tahliye ederken, diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verip duruşmayı erteledi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 86 yorum
ya herşeyi islama baglamak niye islamın oldugu yerdede her türlü pislik var işte iran hergün idam ediyorlar ama bitmiyor.Afganistan kucukçocuklarla yatıyorlar afgan halkı.Yani varsa yoksa İslam cennete huri veriliyor kadılarda galan o ne oluyor ozman.Bunun başı sonu eğtim kapalı rejimlerde her türlü kötülük olur gidin yatlı okullara kız veya erkek kuran kuslarına bakın nelar oluyor anlatsınlar ögrenciler size
ARKADAŞIM İSLAMI İRANDAN AFGANİSTANDAN DEĞİL KURANI KERİMDEN VE PEYGAMBER SÜNNETİNDEN ÖĞRENECEKSİN ÇOCUKLARA MANEVİ DEĞERLER DOĞRU BİR ŞEKİLDE VERİLSE BÖYLE BİRŞEY OLMAZ DEMİYORUM AMA DAHA AZ OLUR BU TÜR OLAYLAR AYRICA İSLAMI LÜTFEN HALKLARDAN DEĞİL KURAN KURSLARINDAN DEĞİL GERÇEK MANASINDAN ÖĞRENİNİZ .... MATEMATİK ÖĞRETMENİ BİR YANLIŞ YAPSA TÜM MATEMATİK ÖĞRETMENLERİNİ VEYA TÜM MATEMATİK ÖĞRETİLEN KURUMLARIMI SUÇLAMALIYIZ BIRAKIN BU KÜÇÜK ŞEYLERİ İSLAMA MAL ETMEYE ..GERÇEK İSLAMIN OLDUĞU YERDE ÇİRKİNLİK OLMAZ SADECE İNSANLAR İSLAMI KULLANARAK PİSLİKLERİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞABİLİYORLAR MALESEF
''islamın oldugu yerdede her türlü pislik var ''sen pillikten ne anlarsın pilik görmek istiyorsan islam öncesi halkları incele cahil adam mekkelilere bak hee yok siz avrupa meraklısısınız ozaman roma nın meşhur sezar,ı CALİGULA yı incele pislik neymiş öğren.
düşüncelerime tercüman oldunuz, kesinlikle katılıyorum
Hangi eğitim? Üniversite mezunlarının işledikleri suçlar daha fazla ve tahribatı daha ağır.
Bu İslam düşmanlığın nereden gelior anlamadım. Abuk subuk örnekler verip bu örnekleri İslamla bağdaştırmaya çalışmışsın. Ama meraklanma, o örneklerin de zaten İslamda yer almayan şeyler.
arkadaşım ne kadar çirkin bir yorum bu yaa islam kadar taş düşsün başınıza.aptalca iftiralarla bir yeremi varmaya çlşyorsun anlamadım çamur at yapışmazsa izi kalır taktiğiyle hareket ediyorsunuz.islama düşmanlıkla hiçbiryere varamazsınız o saydığınız suçların hepsi şahsi suçlardır kişilerin işlediği suçlar ne bir dini nede bir ülkeyi topluluğu ne derseniz deyin o kişinin kendiini bağlar.akıllı konuşun biraz,yeryüzünde gelmiş geçmiş en mükemmel din (hak dinler arasında tabi onlarında artık hükümleri yok) islamdır.
ağzına sağlık kardeş.hani ülkenin %99u müslüman değil mi,bu olaylar amerikada avrupada mı oluyor.
islamiyet öncesi TÜRK toplumlarına devletlerine bakınız sistemi yaşam tarzlarını öğrenin biz arap soyu değil türk soyuyuz
kavgalar kazalar cinnetler bir anlıktır öfkene yenilirsin ve geri dönülmeyen bir yola girersin bu dünya imtihan dünyası burada ne ekersen onu biçersin eğitim şart ana baba terbiyesi şart ve en önemlisi bir insanda iman eksikliği olmasın kimse bu dünyada ebedi kalmayacak herkes ölümü tadacak ahirete de hazırlık yapmak lazım ALLAH'aşkına kuran kurslarında neler oluyor ki ben gittim dinini islamını öğretiyorlar hiç çevremde olumsuz bir düşüncede olan da görmedim islamın olduğu yerdede her türlü pislik var cümlesi çok yanlış mezarda ilk gece sorgu melekleri sence ilk olarak ne soracaklar saygılar
arkadaş islam kişilerin dini değil tüm insanlığın dinidir.şerefsiz heryerde şerefsiz...herkesi aynı katagoride değerlendirme, genelleme yapma.ateissende dine böyle abuk sabuk sallama.
ÇOCUK SEVGİLİSİNİ TESLİ ETMİŞ TESLİM ETTİĞİ KİŞİDE SEVGİLİSİNE TECAVÜZ ETMİŞ, BUDA DAYANAMAMIŞ 1 SAATTTE DÖVEREK SAĞLAM'I ÖLDÜRMÜŞ. ÜLKEDE İSLAMIN YOKLUĞU NELERİ GETİRİYOR MİLLETİN ÇOCUKLARININ BAŞINA. ASLINDA YÜCE İSLAM ÖLÇÜYÜ TAM VE NET KOYMUŞ; ZİNA ETMEYİNİZ DİYE, YADA EVLENİNİZ (NİHAHLAYINIZ EŞLERİNİZİ DİYE) ŞİMDİ BU ÖLENEDE SORULSA ÖLDÜRENEDE SORULSA, TECAVÜZ EDİLENEDE SORULSA BİZ MÜSLÜMANIZ DİYECEKLER; DOĞRUDUR MÜSLÜMANLAR ANCAK DİNİ EKSİK BİLEREK EKSİK YAŞAYAN MÜSLÜMANLARDIR. ALLAHIN YÜCE KANUNLARI KÖTÜ SONUŞLAR DOĞURACAK OLAYLARIN ÖNLEMİNİ İLK BAŞTA ALIR VE TOPLUMU KORUR.
müslüman geçinip hatta nikah kıyan bir dünya insanın da ne türlü zinalar yaptıklarını bilmeyen varsa eger, boşuna vaaz verip te ahkam kesmesin.her zaman söylerim ama yine söyleyecegim: bu Türkiye'de eksik olan 2 şey var..Eğitim ve Denetim...
çetin kardeşim eşşeği ne kadar eğitirsen eğit eşşek yine eşşektir.ozaydın kardeşimiz çok doğru sölüyor müslüman toplumlar islam ahlakından uzaklaştıkça dahada yozlaşıyor ve artık önü alınamaz ahlaksızlıklara kapılıp gidiyor.
Memlekette İslamiyet yokta ne var, ne alakasız yazılar yazılıyor, hemde neden İslam yada İslamiyetle ilişkilendiriliyor. İsim vermek istemiyorum ama senin İslamı kullananların yaptıkları ne vede adli tıp raporu alarak hapisden çıkanlara bir bak. Onun için Dini kullananlar artık bunun arkasına sığınmayın, birçok şey insanın kendi yapısıyla ilgilidir.
gözlerimizi sadece ülkemize dikmiş izliyoruz dünya kalabalık hiçbir ülkede böyle şeyle olmazmı olur tabiki ama onlarınki ya sanattır yada aşk...
peki 3 ,4,5 imam nikahı altında zina yapanlara ne diorsun kardeşim.müslümanlıkmı oluyor . bunun adınıda islamın gereğimi diyorsun,
İran'da Suudilerde,öteki müslüman ülkelerde buna benzer olaylarda bir çok insanı asıyor asıyor bitiremiyor.ORALARDA İSLAMİYET UYGULANMIYOR MU?ŞERİAT YOK MU?NİYE OLUYOR BU GİBİ OLAYLAR.SİZİN GİBİ KIT AKILLILAR NEDENİNİ ANLAYAMIYOR.SORUN EĞİTİMSİZLİKTE ve HER ŞEYİ İSLAMİYETE BAĞLAMAKTA.BÖYLECE İSLAMİYETE EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ YAPIYORSUNUZ ONU DA TARTIŞILIR HALE GETİRİYORSUNUZ!!!
cetin.35 48 no lu arkadaŞ. ZATEN OZAYDIN65 ARKADAŞIN DA DEDIGI AÇIK DEGILMI?: DİNİ EKSİK BİLEREK EKSİK YAŞAYAN MÜSLÜMANLARDADIR SORUN !! ;)
bu kız arkadaşının ailesi yokmu kimi kime teslim ediyosun be çakal
sence ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler