SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

2022 Transfer sezonu ne zaman bitiyor? Ara transfer sezonu hangi gün sona erecek?

Futbolda 2021-2022 ara transfer döneminin sonuna gelinmeye başlandı. Bu dönemde Süper Ligde mücadele eden pek çok kulüp kadrolarını güçlendirmek için yerli ve yabancı kulüp futbolcularını kendi takımlarına transfer etmek için görüşmelerini sürdürüyor. Vatandaşlar bu yeni transferlerin sonucunun ne olacağını şimdiden araştırmaya başladı.

Ara transfer dönemi olarak adlandırılan ikinci transfer dönemi büyük bir hızla devam ediyor. 2021-2022 ara transfer döneminin ne zaman biteceği futbolseverlerin gündemini meşgul ediyor. Süper ligde yer alan kulüpler takımına aldıkları futbolcuları Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirmek zorundadır. İşte Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu konuyla ilgili yapılan resmi açıklama...

TRANSFER DÖNEMİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) ara transfer dönemi olarak bilinen ikinci transfer sezonu ile ilgili yapılan açıklamada, başlangıç ve bitiş tarihlerini duyurdu. ‘Ara transfer’ olarak tanımlanan ikinci transfer ve tescil dönemi 12 Ocak 2022'de başladı ve 8 Şubat 2022'de sona erecek.

KULÜPLERİN HARCAMA LİMİTLERİ NE KADAR?

Türkiye Futbol Federasyonu, 2021-2022 Sezonu ara transfer döneminin takımların harcama limitlerini açıkladı. Süper Ligde yer alan kulüpler için belirlenen takım harcama limitleri, federasyon tarafından belirtilen gerekçelerle 15 Aralık tarihine kadar yapılacak başvurular ve her iki transfer ve tescil döneminin son günü en geç saat 18.00'e kadar yapılacak başvurular üzerine Kulüp Lisans Kurulu tarafından artırılabilecek. Belirlenen bu usullerle, yüzde 25 sapma ile birlikte en yüksek takım harcama limitine sahip takım 667 milyon 775 bin 177 TL'yle Fenerbahçe oldu. Sarı-lacivertlileri, 662 milyon 069 bin 594 TL ile Galatasaray ve 552 milyon 298 bin 683 TL tutarla Beşiktaş takip etti. Süper Lig'de lider konumda bulunan Trabzonspor'un ise Takım Harcama Limiti 387 milyon 060 bin 950 TL de sabit tuttu.


Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler