48 kişinin intiharına sebep oldu!

Genelde zengin insanların kurduğu tarikatlar para ve inançlarla desteklenerek beyin yıkama yoluyla insanın tüm düşünme sistemine nüfuz ediyor. Onlardan biri de 48 kişnin intihar ettiği Güneş Tapınağı.

Ordre du Temple Solaire / OTS Kanada’da faaliyet gösteren fakat asıl merkezi İsviçre’de olan tarikatı Doktor Luc Jouret ve Joseph di Mambro 1984’de kurdu. Tarikatın asıl amaçları dünyada “doğru yetki ve güç kavramlarını oluşturmak”, insanlığı tanrının oğlu olarak adlandırdıkları İsa’nın ikinci gelişine hazırlamak, Hristiyanlığı ve İslam’ı birleştirmek diye sayılabilir.
Tarikatın 1989’da en az 442 üyesi olduğu düşünülüyor. Dağılım ise şu şekilde: İsviçre 90, Fransa 187, Kanada 86, 53 kişi ise Martinik, ABD ve İspanya.

MELEK OLDUKLARINA İNANIYORLARDI

İçki ve sigaraya kesinlikle karşı çıkan tarikat üyeleri, başka gezegenden gelen melekler olduklarına inanıyorlardı. Birbirlerine ‘Kardeş’ olarak hitap eden tarikat üyeleri kendilerini feda ederken bunu gözlerini kırpmadan yapıyorlardı.

UFOLARDAN BİLGİ ALDIKLARINI SÖYLÜYORLARDI

Tarikatın kendi içinde oluşturmuş olduğu grupların liderleri Proxima adlı bir gezegenden UFO’lar aracılığıyla bilgi aldığı söyleniyordu. Bunun sebebiyse kıyamet gününde uzaylıların bu melek dostlarımızı mahşer gününün gazabından kurtaracağı inanışıydı.O yıllardaysa zengin tarikat üyelerinin mahzenlerinden hologram teknolojisini yansıtan cihazlar da çıktı.

ÜYELER İKİ AYRI GRUBA AYRILIP TOPLU İNTİHARA YELTENİYORLARDI

Ölenler genelde dini bir ritüel ile son görevlerini gerçekleştirip toplu intihara yelteniyor. Öldüklerinde boyunlarında iki başlı kartalın olduğu madalyonlar ve ritüel kıyafetleri bulunuyordu. Genelde ya başlarından vuruluyor ya da kendilerini yakıyorlardı.
Deccal’den kaçma onu durdurabilme fikirleri ile yanıp tutuşuyorlardı. Bazılarına göre ölüm, Deccal onlara ulaşmadan ondan kurtulmaktı.

ÇOCUKLAR DA İNTİHARA ZORLANIYORDU

Küçük yaşta henüz olayın ne olduğunun farkına varamayan çocuklar bu tarikatın bu saçmalıklarıyla kafası dolu şekilde ölüme gidiyordu. Söylenen ve yapılan hakkında hiçbir fikir sahibi olamayacak düzeyde olanlar içinse durum daha acıydı. Ritüellerle direkt kurban ediliyorlardı.

1994’TE TOPLU BULUNAN 48 KİŞİNİN CESEDİ TAPINAKLA İLİŞKİLENDİRİLDİ

1994’de polislerin belgesellere de konu olacak bu vakasıyla Güneş Tapınağı Tarikatı kendini tamamen açık ediyordu. İsviçre’nin Cheiry kasabasındaki bir çiftlik evine yangın ihbarı üzerine gelen yetkililer, Güneş Tapınağı sembolleriyle bezeli bir yeraltı şapelinde 48 yetişkin ve çocuğu başlarından vurulmuş şekilde bulmalarıyla dehşete düştüler. Ritüel kıyafetlerinin içinde bulunan insanların elleri de dua pozisyonunu almıştı.
Ölenler arasında kurucular Doktor Luc Jouret ve Joseph di Mambro da bulunuyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Ne deyim Allah ıslah etsin... gerizekalıkar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler