55 yıl önce yaşadığı olayın ardından çaya 'tövbe' etti

Kilis’te yaşayan Mustafa Berksözlü, 55 yıl önce askerde çay yüzünden yediği tokadın ardından bir daha çay içmedi. 55 yıldır ağzına çay sürmeyen Mustafa Berksözlü, "Beni idam sehpasına çıkarsalar, çay içmezsen seni asacağız deseler, o çayı içmem" diye konuştu.

55 yıl önce yaşadığı olayın ardından çaya 'tövbe' etti

Kilis’te yemenicilik yapan Mustafa Berksözlü, Sivas’ta vatani görevini yaparken çayına şeker atılmasını isteyince tokat yedi.

55 yıldır bitmek bilmeyen inadı nedeniyle çay içmeyen Berksözlü, "Sivil hayatta o zaman çayın bardağı 25 kuruş, askerde ise 10 kuruş, şekeri kerpeten ile kesip atıyorlar. Şekeri az attıkları için çay çok acı oluyor. Benden iki ay kıdemli askere komutanım bana az fazla şeker at 25 kuruş vereyim dedim. Nereli olduğumu surdu, söyleyince ’kantine kafanı uzat’ deyince ben de uzattım, bana ’senin baban muhtar mı, sende sarı öküz parası mı var’ diyerek beni tokatladı. Ben de bir arkadaşım ile birlikte askerden firar etme kararı verdik. 15 dakika sonra firardan vazgeçtim. Kendi kendime ‘sen bu çayı içersen insan değilsin’ dedim, o günden beri ağzıma çay koymadım. Misafirliğe gittiğimde de çay içmem, hiçbir yerde, kahve içeriz, su içerim, meşrubat içerim, ama çay içmem. Evde hanım çay bardağını önüme koysa o bardağı yere atar kırarım. Beni idam sehpasına çıkarsalar, çay içmezsen seni asacağız deseler, o çayı içmem asın derim’” diye konuştu.

8f07bbf9-97fb-4169-b697-d295a5722e35

c8f7fbd0-60db-4a68-8d6d-a842c7bbf6a5

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
memlekette manyak bir iki tane değilki türlü türlü deli var
bos bir inat ..neyin inati bu yapan kendine yapar guzelim caydan mahrum kal
insanlr birbirleri ile iyi geçinsinler diye yaratılmış ama insanlar birbirini eziyorlar bazıları zevk için.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler