MAGAZİN

ABD'de yaşayan Tolga Karel: Her şey çok pahalı

Her şeyi ardında bırakarak Amerika'ya giden, önce evini alan ardından da lojistik şirketini kuran Tolga Karel ülkede artan fiyatlardan ve hayat pahalılığından şikayet etti.

ABD'de yaşayan Tolga Karel: Her şey çok pahalı

Yaprak Dökümü dizisiyle şöhretin zirvesine çıkan Tolga Karel, her şeyi ardında bırakarak Amerika'ya gitmişti. Kurduğu sağlık turizmi şirketi iflas edince eşinin ailesinin Illinois eyaletindeki evine taşınan Karel, 2018'de aylık 8 bin dolara TIR şoförlüğü yapmaya başladı.

Verdiği röportajlarda "Çok yakında şahane bir atılıma girmiş olacağım 80 dolarla başladığım bu serüvenin iki yıl içinde hangi boyuta geldiğini açıklayacağım" diyen ünlü oyuncu önce evini aldı şimdi de Amerika'da Şirket kurdu.

6142f32c4e3fe108b47c1753

320 BİN DOLARA EV ALDI

Ailesiyle birlikte Florida'ya yerleşen eski oyuncu yeni evinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Hayalindeki eve kavuştuğunu söyleyen Karel, 'Yeni evimiz... Tüm güzel dilekleriniz için sonsuz teşekkürler hayırlı olsun inşallah! Güzel anılar biriktireceğiz evlatlarımla... Bunca emek, alın teri boşuna değilmiş̧! Rabbim şükürler olsun verdiğin her nefes için...' mesajıyla mutluluğunu dile getirdi.

Evine 320 bin dolar ödeyen Tolga Karel Amerika'da kaldığı süre içerisinde 6 TIR satın aldı ve kendi lojistik firmasını kurdu.

'HER ŞEY KORKUNÇ PAHALI'

Amerika'da hayal ettiği yaşama kavuşan Tolga Karel, sosyal medya hesabında ülkede artan fiyatlardan ve hayat pahalılığından şikayet etti.

"Bir konuda gözlemimi paylaşmak istiyorum sevgili dostlar. Amerika'da covid sonrası yaşam korkunç pahalandı. Yüzde 30'a varan enflasyon rakamları konuşuluyor. Her şey korkunç pahalı. Evler, arabalar... Her şey... Hatta Greencard'ı olan birçok Türk dostum, arkadaşım vatandaşlık aldıktan sonra memlekete geri dönmek için adımlar atıyor ve bu konuda onlara hak veriyorum."

Karel, hayalinin 2026 yılında 100 araçlık bir filo kurmak olduğunu anlatmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
Yüzde 30 yine iyiymiş burada geçen sene aldığım kilosu 24 tl lik peynir bu sene 76 tl olmuş meyve zaten kimse alamiyor seftali muz bunlar luks artik. zeytin ureten bi ulkede zeytinin kilosu 50 -60 tl ekmek bile 2,5 tl oldu sen o greencard alan arkadaşlarina söyle bi daha düsünsünler, buraya geldiklerinde koşa koşa geri dönmek isticekler...
Peynir 35 lira ekmek 1.40 zeytin yirmi lira ila 40 lira arasında değişiyor sen neredesin bi söyle bakıyım hangi ülke orası
Peynir 35-45, Zeytin 20-40 TL, Ekmek 1,5 TL... Doğru fiyatlar çok arttı, ama doğru konuş.
@thunderfire Bizim burda kurulu düzenimiz var yeğenim ondan gelemiyoruz yoksa Türkiye cennet
@ahmetkoc @ahmetkoc süt tozundan yapılan peynir 35 TL olur tabi. git bakalım hakiki peynir kaç para. deri peynir 75 TL. teneke peynir yersen 35 e yersin. süt tozundan.tereyağ var 80 TL. 50 TL ye de var. margarinden yapılmayı yersin sen 50 TL ye. hadi aslanım hadi... maval okuma. millet biliyor fiyatları.
@thunderfire o peyniri kediler bile yemez
usta bu dediğin yerler nerede ben geçen hafta hem market hem pazar yatım böyle fiyat görmedim tamam herşey pahalandı ama fazlada çalkalama
@thunderfire gelin gelin 3 ay sonra kacarsınız
turkiya cennat !
yok olur mu öyle burdakiler kudurur bu habere
Geri Dön