Açılışa özel yapılan 46 metrelik kebap, 30 saniyede tükendi

Kahramanmaraş'ta restoran açan Adanalı kebap ustası Salih Oral'ın açılışa özel yaptığı 46 metrelik Adana kebabı, davetliler tarafından 30 saniyede tüketildi.

Açılışa özel yapılan 46 metrelik kebap, 30 saniyede tükendi

Onikişubat ilçesindeki restoranının açılışına özel kentin plakasına ithafen 46 metre uzunluğunda Adana kebabı yapıldı. Peş peşe dizilen mangalların üzerine bırakılan 46 metrelik dev kebap piştikten sonra vatandaşlara ücretsiz olarak ikram edildi.

BİR SAATTE HAZIRLANDI, 30 SANİYEDE TÜKETİLDİ

acilisa-ozel-yapilan-46-metrelik-kebap-30-saniyede-tukendi-_9612_dhaphoto3

Hazırlanması ve pişmesi yaklaşık bir saat süren Adana kebabı, açılış törenine katılan vatandaşlar tarafından 30 saniyede tüketilirken Salih Oral, yaptıkları kebapla dünya rekoru kırdıklarını söyledi. Oral, "Adana'dan geldik. Kahramanmaraş'a 46 metre Adana kebabını, gerçek Adana lezzetini tattırmaya getirdik. 600 kişilik kebap etini Kahramanmaraşlılara yedirmeye geldik. Kahramanmaraş, dünyanın en güzel dondurmasını yapıyor, dünyanın en güzel kebabı da Adana'da yapılıyor. Biz de iki lezzeti birleştirmek için buradayız. Dünya rekor denemesi Fransa'da yapılmış kıyma olarak, Adana kebabı olarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na giren 5 metre 60 santim. Biz bunu daha önce Ankara'da 40 metre yapıp rekor kırdık ve şu anda kendi rekorumuzu kırmak için Kahramanmaraş'ın plakasına ithafen 46 metre Adana kebabı yapma kararı aldık" diye konuştu.

5 BİN ŞİŞ KEBAP DAĞITILDI

acilisa-ozel-yapilan-46-metrelik-kebap-30-saniyede-tukendi-_9612_dhaphoto5

Öte yandan açılış nedeniyle işletmenin otoparkında da mangallar yakıldı. Açılışa katılan davetlilere ücretsiz 5 bin şiş Adana kebabı ikram edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Sen bu millete beleş de ,30 saniye gene geç olmuş 10 saniye 10 .Devletin hazinesini bile açsan ,''Ben buraya bi şey koymadım ki ''' demez ,15 saniyede tüketir bu millet. Görgüsüzlüğümüz ,beleşçiliğimiz had safhaya çıktı. YAZIK BU ÜLKEYE ,DEJENERE OLDU
Ne kadar Acı bir Durum, Türkiye İnsanının geldiği hâle bakın. Başımızdakiler bu durumdan Utanç duymuyorlar mı? Milletimiz aç ve açıkta.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler