SPOR

Ali Dürüst'ten yabancı sınırı ve VAR sözleri

TFF Başkanvekili Ali Dürüst, yabancı oyuncu sınırı tartışmaları ve video hakem sistemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ali Dürüst'ten yabancı sınırı ve VAR sözleri

Geleceğin milli takımını yaratmaya başladıklarını söyleyen Dürüst, video hakem konusunda da "Çalışmalar devam ediyor. Hazır olur olmaz video hakem sistemine geçeceğiz. Video hakem futbolun akışına sıkıntı vermeden çalışacak ve Türk futbolunu rahatlatacak" dedi.

Ali Dürüst, yabancı kuralı tartışmalarıyla ilgili ise "Federasyon kulüplerin federasyonu. Şu naki kural, 2 yıl önce kulüplerle birlikte çıkarıldı. Bugün için kısıtlama gibi bir planımız yok. Ancak kulüplerle bir araya gelip, alt yapıdan gelen oyunculara daha fazla forma verilebilir mi diye görüşeceğiz. Ama bir kısıtlama söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
war geliyor war ptt 1 liginde başarılar fenevliler hı hı :D
ali dürüstün türklügünden süpe duyuyorum sen türk düsmanısın
türk futbolunu katletdiniz bizleri mac izlemekden sogutdunuz biz bu yabancı futbolcularımı izleyecegiz yazıklar olsun milli takımda ali dürüst ve kulüb baskanları oynasın bu yabancı futbolcu sınırlamasını kaldıran yöneticileri kınıyorum ve t c vadandası olduklarına inanmıyorum yazıklar olsun
fenerbahçe fair play kısıtlaması nedeniyle iyi yabancılar alamıyor ya hemen yabancı oyuncu kısıtlansın demeye başladılar. Fenerbahçe türk futbolunun önündeki en büyük engeldir!!!
yabancı futbolcu yabancı hoca yabancı marka yabancı isyeri lefa ismi istemiyoruz ne mutlu ben türküm diyene ne mutlu ben türk futbolculara türk markalarına türk hocalarına güveniyorum diyene
Alt yapıda Almanya örneği var. alt yapı zorunluluğu getirilmeden yabancı sınırı getirilmemeli çünkü futbolcu yetiştirmeden yabancı sınırı gelirse klüpler avrupada hiçbirşey yapamaz. önce altyapının meyveleri alınmalı sonra yabancı kuralı konuşulmalı.
Türk Futbolunu yöneten ve MHK'yı da Yusuf Namoğluyla birlikte yöneten güya perde arkasındaki adamlardan biri Ali Dürüst!! tür. Türk futbolunun kurtulması için bu gs fanatiği fetocu ahlaksızları temizlemek gerekir.!!!
Türk Futbolunu yöneten ve MHK'yı da Yusuf Namoğluyla birlikte yöneten güya perde arkasındaki adamlardan biri Ali Dürüst!! tür. Türk futbolunun kurtulması için bu gs fanatiği fetocu ahlaksızları temizlemek gerekir.!!
Bir de MEHMET ŞİMŞEK DİYE BİR MALİYE BAKANI VAR!! HANİ 8JK İLE 6S'IN VERGİ BORÇLARINA AF GETİREN VE SİLEN GS'LI VE ..... BAKAN. ŞİMDİ SORULMASI GEREKEN; EEE BU TAKIMLAR 200 MİLYON EUROLUK TAKIMLAR KURDULAR. HANİ ZOR DURUMDAYDILAR?? HALKIN VE DEVLETİN PARASIYLA STAT YAPMIŞLARDI, BUNLAR ESKİ KOMÜNİST DEVLETLERDEKİ GİBİ GALİBA DEVLET VE HÜKÜMET TAKIMLARI. BUNUN HESABINI KİM VERECEK? BENCE KAPATIN BU LİGİ!!?? 3 TEMMUZ TFF, MHK VE MEDYAYLA DÖRT NALA DEVAM EDİYOR!!!!!!1
ilk 11 de altyapı oyuncusu oynatma zorunluluğu getirilsin. Hem mali yapılar düzenlenir hem alt yapıya önem vermek zorunda kalır takımlar. Bence en az 3 futbolcu olsun ve belirli yaşın üstündeki futbolcular altyapı sayılmasın. Dışardan futbolcu yerine altyapı hocası getirilir. Galatasararay rikeringi getirdi ama eline yüzüne bulaştırdı. Adamı A takımı hocası yaptı ne garip ligimiz var.
@ibobgd haklısın kardeşim de gereken altyapı çalışması yapılmamış ki. daha alt yapıdan kadrolara girecek kalitede futbolcu kaç tane çıkar ki. önce alt yapının meyveleri alınmalı sonra yabancı kuralı konuşulmalı bence
Diğer Haberler