SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ali Kahramanlı görevine geri döndü

Spor Toto Süper Lig'de zor günler geçiren Mersin İdmanyurdu'nda daha önce kulüp başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Ali Kahramanlı, görevine devam edeceğini söyledi.

Kahramanlı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve kulübün yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, takımın ve kentin geleceği için hizmet verdiklerini ifade etti.

Daha önce çok sayıda demecinde belirli çevreleri takıma destek olmaya çağırdığını hatırlatan Kahramanlı, kimsenin sesine "kulak vermemesi" nedeniyle istifa etmeye mecbur kaldığını anlattı.

Kahramanlı, dün aldıkları karar doğrultusunda görevine devam etmeye karar verdiğini kaydederek, "Dün Sayın Kocamaz ve yönetim kurulu üyeleriyle yaptığımız görüşmede, sezon sonuna kadar görevi sürdürmemi istediler. Böyle bir ortamda, zor bir dönemde bu takımı terk etmem bana yakışmaz, vicdanım da el vermez" diye konuştu.

Kahramanlı, görev almak istememesine rağmen, ısrarlar nedeniyle yeniden çalışmaları sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Her zaman zoru başaran bir yönetim olduk. Biz bunu yine başaracağız. Yönetim kurulu arkadaşlarımız ve değerli başkanımızla birlikte, Mersin İdmanyurdumuzun hak ettiği yerde olması için çalışacağız ve kim ne derse desin bu takım Süper Lig'de kalacaktır. Bu sadece benim ve yönetici arkadaşlarımın yapacağı ufak desteklerle olmaz. Bu şehirde yaşayan herkesin bu kulübe sahip çıkmasını istiyorum. Taraftarlarımızdan da destek istiyorum."

Kulübe yıllarını verdiğini, 29 yıl sonra Süper Lig'e çıkan bir takımın sahipsiz kalmasının kentin ayıbı olduğunu belirten Kahramanlı, şöyle konuştu:

"Şu an bir yönetim oluşmuştur. Olağanüstü genel kurul gelecektir. Bundan önce ne yapılması gerekiyorsa, bize düşen ne varsa yapacağız. Eğer bugün, bu yapılmasaydı Mersin İdmanyurdu dağılıyordu. Bundan sonra herkes Mersin İdmanyurdu'nun yanında olsun. Ben bu görevi, arkadaşlarımızla birlikte haziran ayına kadar en iyi şekilde götürmeye çalışacağım. Ondan sonra benden bu görevi alacak arkadaş kim olursa olsun aynı şekilde, aynı kararlılıkla, onlarla birlikte desteğimi sürdüreceğim."

Takımın ekonomik sıkıntılarını çok hızlı bir şekilde aşmaları gerektiğine dikkati çeken Kahramanlı, ligde kalan haftaları ve ara dönemi, transfer yasaklarının kalkacak olması sebebiyle en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini ifade etti.

Kahramanlı, bir gazetecinin oyuncuların alacaklarının ödendiğine yönelik iddiaları sorması üzerine, "Böyle bir şey yok. Dün akşam bir toplantı yaptık. Bugüne kadar her hangi bir ödeme yapamadık ama inşallah çok kısa bir süre içerisinde ödenecek, bugün de az da olsa bir ödeme yapılacak. Futbolcularımız rahat olsun, onlar işlerini yapsın" dedi.

Bin 925 kişilik destek projesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz da belediye olarak Mersin İdmanyurdu'na kayıtsız kalamayacaklarını belirterek, yasal çerçevede her türlü desteklerini sürdüreceklerini, bu tür toplantılarla da farkındalık yaratmaya çalışacaklarını söyledi.

Takımın, Mersin'in en önemli marka değeri olduğunun altını çizen Kocamaz, "Mersin İdmanyurdu, özellikle ilgisizlikten, kentin sahip çıkmamasından kaynaklanan şimdiki konumuyla, bulunduğu yere yakışmayan bir spor kulübü" diye konuştu.

Kocamaz, herkes tarafından sahiplenilen bir Mersin İdmanyurdu'nun kent için "çimento" görevi görebileceğine vurgu yaparak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Açık çok, yara büyük, küçük sorunların tamamını bir anda çözme şansımız olmasa da en azından bir 'can suyu' anlamında bir destekle bu kente gönül verenlerin, sorumluluk sahibi insanların, kendilerini görevli addettiğini gördük. Kendilerine teşekkür ediyorum, acil katkılarda bulunacaklar ve bugünkü badireyi bir an evvel atlatmış olacağız. Problemin tamamının çözülmesi söz konusu değil. Bir plan, program çerçevesinde, profesyonelce bir yönetim anlayışıyla, kurumsallaşma adına her şeyin kontrol altında, şeffaf olduğunu şart koşarak bu arkadaşlarımız görevi, bizim ricamızla kabul ettiler. Allah onlardan razı olsun."

Çalışmalar doğrultusunda takıma yeni üyeler kazandırmayı içeren bir proje de başlattıklarını ifade eden Kocamaz, şöyle devam etti:

"Takımın kuruluş yılı 1925. Buradan bütün sivil toplum örgütlerine, ticaret odasının, borsanın, kurumların üyelerine çağrı yapıyorum. Bütün üyelerini, Mersin İdmanyurdu'na üye yapmak için yönlendirsinler. İlk etapta hiç olmazsa yılda bir defa beşer bin lira katkı koyarak kulübe bir 'can suyu' verelim. Bu şekilde bin 925 kişiye ihtiyacımız var. Bundan sonra kongreler 50 kişiyle falan olmasın istiyoruz. En son Trabzonspor'da 3 tane liste kıyasıya yarıştı ama burada 10 yıldır bu iş Ali Kahramanlı'nın omuzunda kaldı. Temennimiz bu tatlı bir yarışa dönüşsün ve yönetimde görev almak için insanlarımız da görev alabilmek için yarışsın. Bin 925 kişi beşer bin lira verdiğinde yaklaşık 9 milyon lira civarında acil bir katkı sağlanmış olur. Bunu bir ay içerisinde gerçekleştirmek istiyoruz. Bu konuda herkesi göreve davet ediyorum. Buna öncülük olması düşüncesiyle de Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ'de görev yapan tüm üst düzey daire başkanları, genel müdür ve genel müdür yardımcılarını ilk üye olarak yazdırıp, katkı koymaya yönlendireceğiz. "

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler