SPOR

Ali Koç: Fenerbahçe olarak daha çok ses yükselteceğiz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türk futbolunun düzelmesi adına seslerinin daha fazla çıkacağını belirterek, “Tük futbolunun hak ettiği yerlere gelmesi için tüm paydaşların kendine çeki düzen vermesi, bir nevi Türk futbolunda devrim yapılaması gerekiyor” dedi. VAR sistemini beğendiğini belirten Koç, “Teknoloji ne kadar iyi olursa olsun onu kullananların iyi niyetli olması lazım” şeklinde konuştu.

Kulüpler Birliği’nin düzenlediği iftar sonrasında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu’nda yaşanacak seçim ve Türk futbolunun geleceği hakkında konuştu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, federasyon seçimleri ve sezon genelindeki hakem hataları ile ilgili konuştu.

TFF’deki seçimle birlikte değişimler olacağının altını çizen Koç, “Bizim için kabus gibi bir sezon geride kalıyor. 1 Haziran’da seçimler yapılacak. Şu anda tek bir aday var. İnşallah yeni seçilecek yönetim kurulu, futbolda yaşanması beklenen değişimin ilk adımı olur” dedi.

Fenerbahçe olarak gelecek dönemde daha çok ses çıkartacaklarını söyleyen Koç, “Ya bu düzeni kabul edeceğiz ve memnunuz diyeceğiz, ya da bu düzeni değiştirmek için var gücümüzle savaşacağız. Umarım, arzu ederim, içeride ifade ettiği fikirlerle sayın Nihat Özdemir bu değişimi başlatır. Profesyonel kadrolardan, yönetimi temsil edenlere kadar topyekün bir değişimde olmamız gerekiyor. Bu konularla ilgili Fenerbahçe olarak daha çok ses yükselteceğiz. Bu düzende görüyorsunuz ki, sporun gerçek sahibi olan sokaktaki insanlar memnun değil” ifadelerini kullandı.

Yaşanan hakem hataları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Ali Koç, “Fenerbahçe olarak hakemler hakkında en az konuşan ama en çok kart gören bizi. Biz konuşmamaya özen gösterdik. Ama kim konuşursa işler onun yönünde pozitife gidiyor. Biz böyle ortam istemiyoruz Kimsin sesinin çok çıkarsa onun istediğini olan bir ortam istemiyoruz. Kimin daha fazla üyesi varsa formasını tuttuğu takımımın haklarını savunduğu bir ortam istemiyoruz. Adil bir rekabet istiyoruz. Öyle 3 Fener, 3 Galatasaray, 3 Beşiktaş gibi ortam istemiyoruz. Herkes formasını çıkaracak, büyük fotoğrafı görecek. Hakem hataları artarak konuşulmaya başlandı. Kurgulanmış bir düzen var ne yazık ki. VAR gibi bir sistem var. Çok iyi bir sistem. Yerine oturacak. Teknoloji ne kadar iyi olursa olsun onu kullananların iyi niyetli olması lazım” şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
potansiyeli büyük olan iki spor klübünden birini yok saymamandır ve kavgalarını rdürürken antipati kazanmak için yarışa girmemendir!... Olanı,olduğu gibi kabul edip;rakiplerini itibarsızlaştırmak için süreci baltalamamandır...Hiçbir güzide Klüp,hele ki Galatasaray sahipsiz değildir
Ali;Seni,Rahmetli biricik Mustafa'yı,Babayı iyi tanırım...Babayı 1960larda TBMM'nin Ankara'daki Binasının Kiremitlerini satıp,yine kurtlu peynirlerini milletin meclisine kakalayıp da göz ardı edildiğini iyi bilirim.Güvenliğini de,akarm anında neyin ne olduğunu da çok iyi bilirim.Ali;Sen bu ülkenin yegane yetiştirdiği en büyük cevherlerden birisin,belki de en iyisi ve öğrenmişlerden biri...Hakkında,senin büyüklüğünü bu satırlarda anlatamayacağım...fakat kısas a kısas 30 milyona karşın 35 milyonu (Dünyada)var ve yok sayıp;bugün meramımı anlattığım gibi!Seni hedeflerinden mahrum;
Mal nasıl yazı bu cahil koca camianın başkanına kendince aşağılıyıcı dille konuşma hakkını sana kim verdi haddini bil ukala embesil
@fahrettin_goycimen_1960 ula sen nasıl bir embesilsin. O kıskanç fenev taraftarı, başkanı, basiretsiz çalıştırıcı ve başkan yardımcısı, ağızlarını açmış diğer takım hocası ve başkanları hakkında konuşurken, hatta bazıları ağzının salyaları akarak ülkenin Başkanına hakaret ederken neredesiniz. Hakemlerin kayırması ile kümede kalan bir takımın taraftar ve başkanına bu şekilde konuşmak yakışıyor mu?
Lan.... Bizden hakemlerle caldıgınız dortpuan sayesinde kumede kaldınız utanmadan konısuyon sen azızıde gectın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler