Alkolü bırakmak için doğadan yardım alın! İşte alkolü bırakmaya yardımcı besinler

Alkol tüketmek, bir süre sonra karaciğer fonksiyonlarını bozarak çeşitli hastalıklara kapı açıyor. Sadece karaciğer sağlığını değil, beyne de hasar veren alkol, sağlığınızı bütünüyle elinizden alabilir. Siz de alkolü hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız doğanın bizlere sunduğu şifalı besinlerden, bitkilerden faydalanabilirsiniz. İşte alkolü bırakmak için tüketmeniz gerekenler.

Bilim insanları, alkolün verdiği zararları göz önüne alarak, uyuşturucudan daha tehlikeli olduğunu söyler. Bağımlılık yaratan alkol, sağlığı ciddi manada tehdit eder. Düzenli alkol tüketimi, vücutta kalıcı hasarlar bırakabilir.

ALKOLÜN ZARARLARI NELERDİR?

Alkolün en çok zarar verdiği organ beyindir. Mantıklı düşünme, hareket etme ve karar verme yeteneklerini bozar. Alkol zamanla beyin hücrelerini öldürür ve bu da bunamaya neden olur.

Kalp ritim bozukluğuna da yol açan alkol, damar kireçlenmesine ve kalp yetmezliğine sebep olabilir. Üreme sistemlerini de olumsuz etkileyen alkol, damarlarda genişlemenin de nedenidir.

Kanser riskini ciddi anlamda artırır. Karaciğer, pankreas, mide ve gırtlak kanserlerine neden olabilir. Karaciğer tahribatı yaratan alkolü hayatınızdan çıkarmak bu tavsiyeleri uygulamanız gerekmektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Herşey Kafada Bitiyor. Onsuz olmaz olmazsa olmaz diye birşey yoktur. Yeterki bırakmak iste..
yaprak sarması ve et..rakının şahane mezeleri.demek ki alkolü de bıraktırıyormuş he :)
iyi hikaye bence filmi çekilmeli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler