SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Almanya-Hollanda maçı iptal edildi

Almanya ile Hollanda arasında oynanacak olan dostluk maçı alınan terör istihbaratı nedeniyle iptal edildi.

Avrupa'da terör korkusu devam ediyor. Fransa - Almanya maçının oynandığı gece Paris'te yaşanan terör saldırıları sonrası flaş gelişmeler birbirini takip ediyor. Almanya ile Hollanda arasında bu gece Hannover'de oynanması gereken mücadele de terör saldırısı istihbaratı alınması nedeniyle iptal edildi. Alman polisi yaptığı açıklamada stadyuma yakın bir bölgede bomba yüklü bir ambulans süsü verilmiş bir kamyonetin bulunduğunu doğruladı.

Güvenlik güçleri UEFA ile iletişime geçtikten sonra mücadelenin oynanmamasına karar verildi.

Stadyumda aramalar devam ediyor

Belçika ile İspanya arasında dün gece oynanması gereken mücadele de terör tehlikesi nedeniyle maçın başlamasına birkaç saat kala iptal edilmişti. Almanya - Hollanda maçının oynanması planlanan ancak son anda iptal edilen HDI-Arena stadyumunda güvenlik güçleri tarafından aramalar devam ediyor.

Stadyuma maçı izlemek için gelen ve çevresinde toplanan taraftarlar polis tarafından yapılan anonslarla uzaklaştırılıyor.

Yaşananlarla ilgili çeşitli iddialar var. Bir iddiaya göre stadın bir bölümünde şüpheli bir çanta bulundu ve bomba uzmanlarının müdahale edebilmesi için stat boşaltıldı.

Bir diğer iddia ise terör saldırısı şüphesiyle aranan bazı kişilerin stat çevresinde tespit edildiği ve muhtemel bir saldırı hazırlığında olan bu kişilerin bölgede arandığı yönünde.

Polis kaynakları ise maçın iptaline çok haklı bir gerekçe ile karar verildiğini bildiriyor. Bu 'haklı gerekçe'nin ne olduğu ise herkes tarafından merak ediliyor.

Bilindiği üzere Fransa ile oynanan maç sonrası Galatasaraylı Lukas Podolski birkaç futbolcu ile birlikte kadrodan çıkarılmış, Beşiktaşlı Mario Gomez ise kadroda kalmıştı.

Canlı Skor


Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler