SPOR

CANLI

Arsenal'den Mesut Özil için "Uygur Türkleri" açıklaması

Arsenal'den Mesut Özil için "Uygur Türkleri" açıklaması

Arsenal CEO'su Vinai Venkatesham, Fenerbahçe'ye imza atan Mesut Özil ile ilgili konuştu.

Arsenal CEO'su Vinai Venkatesham, Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'in "Uygur Türkleri" ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle gönderildiği iddialarına yanıt verdi.

Venkatesham, oyuncuları düşüncelerini aktarmakta serbest bıraktıklarını söylerken, "İnsanlar Mesut Özil'in Uygur Türkleri hakkında yaptığı açıklama nedeniyle ona tepki gösterdiğimizi söylüyor ancak bunu söylemek adil olmaz. Biz o noktada ticari bir karar almadık. Bizim Çin ile ilgili bir açıklama yapmamız istendi ve biz de oyuncuların bireysel olarak açıklamalar yaptığını söyledik. Mesut, kendi düşüncelerini yansıttı. Biz Arsenal'de, her oyuncunun kendi düşüncelerini açıkça söylemesini sağlarız. Bazen bunu bir kulüp mesajı aracılığıyla yaparlar, bazen de bireysel olarak. Örneğin George Floyd olayında oyuncular bize geldi ve hep beraber bir mesaj vermek istediklerini söyledi. Biz de o mesajı aktarmalarını sağladık." ifadelerini kullandı.

Mesut Özil 2019'da yaptığı paylaşımda Uygur Türklerini, "eziyetlere direnen mücahitler" olarak nitelemiş ve "Kuranlar yakılıyor, camiler kapatılıyor, din alimleri öldürülüyor, bacılar zorla Çinli erkeklerle evlendiriliyor. Tüm bunlara rağmen Ümmeti Muhammed suskun" demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
adam adam adamın dibi maşallah
Bizdeki yöneticiler de suskun.Basta milliyetçiler kuyruğunu kıstırmış ses çıkaramıyor, Gazze diyenler ise Türk olunca sesi çıkmıyor
@ugur_yilmaz_n7 Hepimiz Taşlarla öldürülen Uygur Türkleri'nin acısını-ağıtını-haksızlıkla ölüme giden her bir bireyini gördük-yaşadık.Sadece onlar değil,salt Müslümanlık dinini seçtiği için dünyanın herhangi bir yerinde Adaletsizliğe uğrayan din ve millet kardeşlerimizi de gördük.Siyasi-Ekonomik-Kültürel ve Eğitimimizin getireceği Gücün sonuçlarıyla;90 milyonumuza istihdam ve gelecek vaat eden,yaşanılası bir hayat sunduktan sonra elbet Dünya'ya da hükmedeceğiz,Mesut Özil'in veya başka birinin fikirlerine gerek olmadan!
@ugur_yilmaz_n7 Yeteri kadar cevap verildi.Ama sen ve senin gibiler YARA KAŞIYICISINIZ! Merhem olacak kafa yok sizde.
Bizim solcular da düşünce özgürlüğü diye avrupayı göstersinler hala vay vay vay
@adiyaman_turkish_1930 Açıklamadan anladığın bu mu?:)) Hak hukuk insanlık solculara ait değer mi sadece ayrı konu
Takım
O
Av
P
Geri Dön