SPOR

Astori'nin kalp sorunu nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı

Fiorentina kaptanı Davide Astori'nin geçtiğimiz günlerde odasında ölü olarak bulunması futbol dünyasını yasa boğarken, İtalyan futbolcunun otopsi sonucu açıklandı. Buna göre 31 yaşındaki Astori'nin kalp problemi yüzünden hayatını kaybettiği duyuruldu.

Astori'nin kalp sorunu nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Fiorentina'nın takım kaptanı Davide Astori'nin, kalbinin yavaşlayarak durması sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

İtalyan resmi ANSA ajansının haberine göre, Astori'nin otopsisi, Padova Üniversitesi Vasküler Patoloji Merkezi Başkanı Gaetano Thiene ve Udine Üniversitesi Adli Tabibi Carlo Moreschi tarafından yapıldı.

31 yaşındaki futbolcunun, elde edilen ilk bulgular doğrultusunda "büyük olasılıkla doğal sebeplerle öldüğü" ifade edildi.

"Herhangi bir makroskobik bulgu olmaksızın, muhtemel bradiaritmi kaynaklı ani kardiyak ölüm" ifadesinin kullanıldığı otopsi raporuna göre Astori, büyük ihtimalle kalbinin yavaşlayarak durması sebebiyle yaşamını yitirdi.

Kesin tanı için histolojik inceleme yapılması gerektiği belirtilen raporda, araştırmaların 60 gün içinde gerçekleşeceği de aktarıldı. Savcının imzaladığı izin kağıdıyla futbolcunun naaşı ailesine teslim edildi.

Astori’nin cenaze töreni 8 Mart Perşembe günü Floransa’da düzenlenecek. Ailenin isteği üzerine törenden herhangi bir fotoğraf veya görüntü alınmasına izin verilmeyecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
futbol,boks vs sporlar sağlıklı şeyler değil bana göre sadece para kazanmaktır oynayan kazanır oynatan kazanır,seyreden, iddaya giren ,stada giden,ertesi günler tartışanlar hep kendini harcar ,arkadaşları ve çevresiyle tartışır kavga eder vs vs....futbolda sağlıklı spor yoktur topun gelişine kafa vur kafa gitsin,depara kalk sonra aniden dur kalp kendini parçalasın kan dolaşımın keza öyle,kırılan bacaklar kollar cabası vs vs, yani bana göre spor değil ticaret,bütün bu yorumu sağlık için haftada 5-6 gün sabahları 20 yıldır spor yapan biri olarak yazdım...
kalp deyolla
Bu oyuncuların tetkikleri yapılmıyor mu? Demek ki kalp sağlık falan dinlemiyor psikolojik herşey belki de
Allah Rahmet eylesin
Futbol bir yetenek ve gösteri işidir. siz sadece kazanmak için robot gibi futbolcular yetiştirip, gereğinden fazla yüklemeler yaparsanız olacağı bu. siz hiç bundan yirmi sene önce kalp krizi geçirip ölen sporcu duydunuz mu? Modern tıp derken geldiğimiz nokta spor yapayım derken ölen gençler.
R.I.P Kaptan.
Diğer Haberler