EĞİTİM

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Ayrıca ne demek? Ayrıca kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir?

Sık kullanılan Türkçe kelimeler dışında ülkemizde yaşayan farklı dilleri konuşan kişilerin kullandığı kelimeler de günlük hayatta karşımıza çıkmaktadır. Ancak farklı kültürlere ait sözcükler de TDK tarafından dilimize Türkçeleştirilerek katılmaya çalışılır. Böylece Türkçe kökenli olsun olmasın her bir kelimenin taşıdığı anlam yine kendine özel olur. Ayrıca kelimesi de kendine özel anlamı bulunan sözcükler arasında yer alır. Ayrıca kelimesi ne demektir?

Ayrıca ne demek? Ayrıca kelimesinin TDK sözlük anlamı nedir? Ayrıca ne demek?

İnsanlar kendilerini ifade ederken farklı kelimeler tercih ederler. Yaşanan diyaloglar esnasında bazı sözcükler ilk kez duyulabilir. Bazılarının ise duyulduğu halde anlamlarına vakıf olunmayabilir. Bu noktada kelimelerin anlamları incelenerek nerede, nasıl kullanılacağı öğrenilmek istenir. Bu noktada merak edilen kelimelerden biri de Ayrıca kelimesidir. Türkçe konuşan kişileri araştırmaya iten Ayrıca kelimesi ne anlama gelir?

Ayrıca Ne Demek? Ayrıca TDK sözlük anlamı nedir?

 • Ayrıca kelimesinin TDK sözlüğe göre 3 farklı anlamı vardır.
 • Ayrıca kelimesinin kökeni Türkçe dilidir.

Ayrıca TDK sözlük anlamı şu şekildedir:

 1. zarf Ayrı olarak, başkaca, antrparantez
 2. Ayrı bir önem verilerek
 3. Bundan başka

  Ayrıca Kelimesinin Cümle İçerisinde Kullanımı

  "Adamın biri, el yüz yıkamak için odaya bir leğenle ibrik getirmiş, ayrıca bir tepsi de kahvaltılık yiyecek hazırlamıştı." - İhsan Oktay Anar
  "Bu bitki oralarda ayrıca yetiştirilir." - *
  "Ayrıca yeni atlattığı zatürre onu iyice güçten düşürmüştü."* -
  Elif Şafak**


Keşfet


En Çok Aranan Haberler