SPOR

Aziz Yıldırım: Olaylar 3 Temmuz'un devamı niteliğinde

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, tatil edilen Beşiktaş derbisi ile ilgili açıklamalar yaptı. Yıldırım olayların 3 Temmuz'un bir devamı olarak niteledi.

Aziz Yıldırım: Olaylar 3 Temmuz'un devamı niteliğinde

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe - Beşiktaş maçında yaşanan olaylarla ilgili olarak Fenerbahçe resmi internet sitesinden bir mesaj yayımladı.

İşte Yıldırım'ın açıklaması:

Bugün tüm Türkiye’nin gözleri önünde stadımızda adeta 3 Temmuz olaylarının devamı niteliğinde yeni bir senaryo devreye sokuldu. En ufak saha olayının “maç tatili” için sebep olarak arandığı bir operasyona alet edilmekten Fenerbahçe camiası adına utanç duyuyorum. Volkan Demirel’e kapı kolu, kaldırım taşı, bıçak atıldığında bu hakemler neredeydi? Hasan Çetinkaya’nın Vodafone Arena’da kafasına taş isabet ettiğinde; Mehmet Topal’a gol sevinci sırasında tehlikeli madde fırlatıldığında maç neden tatil edilmedi?

Finale giden yolda; 10 kişi kalmış rakibe karşı, tüm psikolojik ve fiziksel üstünlük lehimizeyken, bu yapılan kurgu yüz kızartıcı bir utanç tablosudur!

Bütün uyarılara rağmen, tüm destek talebine rağmen, herhangi bir yardımın sağlanmaması; sahaya yabancı maddelerin atılması, bunun bir senaryo olduğunu açık ve net şekilde ortaya koymaktadır.

Finale kalmanın şampiyonluğa olan motivasyon ve inancı sağlayacağından zerre şüphe yokken, bunları yapanlara Fenerbahçe taraftarı demek hakarettir, densizliktir! Daha önce de dikkat çektiğim gibi; bir süredir, özellikle sosyal medya aracılığıyla taraftar görünümlü troller üzerinden başlayan bu kirli oyunun ikinci perdesine bugün stadımızda geçilmiştir. Her şeyin ötesinde, ikazlara rağmen herhangi bir müdahalenin gerçekleşmemesi; farklı bir akıl oyunu olduğunun altını çizmekte, her şeyi apaçık ortaya koymaktadır.

Fenerbahçe’nin başarısız olması için her türlü aşağılık, kirli kumpası yapabilecek bir oluşumun varlığına bugün stadımızda şahit olduk!

Bugün yaşanan olayları asil, kahraman ve sağduyulu Fenerbahçe taraftarına mâl etmek; bu manipülasyona alet olmak, yürütülmekte olan algı operasyonun bir parçası olmaktan başka bir şey değildir.

Fenerbahçe yine karanlık birtakım ellerin devreye girmesiyle kaosa sürüklenmeye çalışılmaktadır. Fenerbahçe, üzerinde oyun oynanacak bir kulüp değildir. Daha önce bu tarz oyunlara nasıl izin vermediysek, yine aynı duruşu, dimdik sergileyeceğiz. Bu böyle bilinsin.

Bütün yaşananların farkında olduğumuzu, oynanan senaryoyu bütün çıplaklığıyla ortaya koyacağımızı kamuoyuyla paylaşırız...

Aziz Yıldırım

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 119 yorum
Rezil. Ömrüm seni hiç bu kadar berbat görmedim demekle ve her açıklamadan sonra yanıldığımı farketmekle geçiyor. 2 camiayı birbirine düşman ettin. kendi taraftar grubunu azılı terörist grubuna çevirdin. Ahlak? yok. kendine saygın bile yok.
@mrgremn senin gibi leş yiyiciler hiç eksik olmayacak kusmuk herif
he aziz he herşey koomplo herşey düzen. 3 temmuzda şike yoktuda neden mahkemede yaptıysam ben yaptım fb suçu yok deyip cezadan yırtı fb??? Arkadaş deililler kanunsuz elde edilmiş olabilir ama fb bal gibi şike yaptı hatta geçen hafta sivasspor ile yine şike yapıldı ve sırf bubun için sivasa geldin. Kendini akıllı sanıyorsun ama herkes fb taraftarı gibi senin mavralarını yemez.
@hortex sende inanki kuş kadar beyin yok
hotex .çok biliyosunuz ya ulan busike tek basina yapilmaz nerde bu takimlar 3 temmuzun kumpas oldugunu hala gormeyenler daha cok bunları yasarlar
@hortex kesin cinconlusun akhisarda şike yapti
@askin_1977_ocpfc ŞİKE TEK BAŞINA YAPILMAZ ELBET,AVRUPAYA GİTME HAKKI KAZANDIKLARI HALDE EŞKİŞEHİR VE SİVAS NİYE GİDEMEDİ,BİLET Mİ BULAMADILAR...
TFF kararını merakla bekliyoruz.Bir yerden destek alındığı izlenimi var.FB taraftarını tahrik etmek istediler,kötü bir senaryo idi.adalet bekliyoruz,kurşundan beri.
@ilkersuna Sen fenerli falan değilsin. Ben galatasaylı olarak Aziz e tahammül edemiyorum. Adam sizle alay ediyor. Herşeye bahanesi var herşeye. Ben Mit le mossad planladı Şenolun kafayı yaran adama demişler ki; tolga senin önüne gelecek, sonra şenol kesin ayırma gelir sende şenolun kafayı yar demişler. İşin şakası bi yana ben anladm ki siz bu aziz yıldırımı hak ediyorsunuz. Dünyada kendi takımına bukadar zarar veren bi insan yok. Bi başkana niye siyasi komplo kurulsun ya. Aziz başkan olmazsa Amerika türkiyeyemi girecek. Ekonomi mi çökecek , iç savaşmı çıkacak. Sen neymişin be aziz yıldırım
@ilkersuna MERAK ETMENE GEREK YOK. EĞER ADALET TESİS EDİLECEKSE, MAÇIN 0-3 HÜKMEN TESCİLİ VE 1-2 MAÇ SAHA KAPATMA CEZASI OLMALI. ANCAK AZİZ VE EKİBİ BU İŞİ SULANDIRIP RÜZGARI TERSİNE ÇEVİRİP BJK YE BİLE CEZA VERDİREBİLİRLER.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler