Babil 2. bölüm fragmanı yayınlandı! Babil dizisi sosyal medyayı salladı: Mekanın sahibi geri döndü!

Star TV'nin yeni dizisi Babil, ilk bölümüyle sosyal medyayı salladı. Halit Ergenç, Ozan Güven, Nur Fettahoğlu, Mesut Akusta, Aslı Enver ve Birce Akalay'ın başrollerini paylaştığı Babil hakkında sosyal medyada on binlerce paylaşım yapıldı. Dizi Twitter'da TT listesinde bir numarada yer aldı. Başarılı oyuncu Halit Ergenç için ise sosyal medyada "Mekanın sahibi geri döndü" paylaşımları yapıldı. Babil dizisine, Halit Ergenç'in para sahnesi damga vurdu. Babil'in 2. yeni bölüm fragmanı da yayınlandı.

Star TV'de uzun süredir tanıtımları yapılan Babil dizisi 17 Ocak Cuma akşamı 1. bölümüyle ekrana geldi. Reklam vermeden yayınlanan dizinin ilk bölümü yüksek temposu, usta oyuncu kadrosu, dramatik ve ilginç hikayesiyle seyircileri ekran başına kilitledi.

Ay Yapım imzalı Babil'in 1. bölümünde, haksız yere çalıştığı üniversiteden atılan ve aynı zamanda hasta olan 7 yaşındaki çocuğunun tedavisi için para bulmaya çalışan ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) hayatındaki büyük değişimin ilk dönemleri anlatıldı. Çocukluk arkadaşı Egemen ile oğlunun tedavisi için para bulmaya çalışan İrfan, adeta bambaşka biri oldu.

BABİL 2. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Babil'in 24 Ocak Cuma ekrana gelecek olan 2. bölümden çarpıcı bir fragman da yayınlandı. Kendilerini öldürmek isteyen Süleyman'ın elinden kurtulan İrfan, planladığı işi hayata geçirmek için yeni bir maceraya giriyor.

Diğer yandan ise İrfan ile Aslı Enver'in canlandırdığı Ayşe karakterinin yolları bir kez daha kesişiyor.

babil-1-26-UOrx

BABİL DİJİTAL PLATFORM İÇİN ÇEKİLMİŞTİ

Ay Yapım tarafından ilk olarak beIN Connect için çekilen ve dijital platformda yayınlanacak olan Babil, yayın takviminde yaşanan anlaşmazlık nedeniyle ertelenmişti. Yapılan görüşmelerden sonra dizi Star TV'ye satıldı. Dijital platformda 60'ar dakikadan oluşan 13 bölüm olarak ilk sezonu tasarlanan dizi, televizyona geçince format değiştirdi. Star TV'de iki bölüm birleştirilerek yayınlanan Babil'in 1. bölümü 120 dakikadan uzun sürdü.

babil dizisi

BABİL SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Babil'in 17 Ocak Cuma ekrana gelen ilk bölümü sırasında Twitter'da on binlerce paylaşım yapıldı. Sosyal medya kullanıcıları başarılı oyuncu Halit Ergenç'in oyunculuğun övgüler yağdırdı. Dizideki göndermeler ve Ozan Güven ile Halit Ergenç arasındaki replikler de izleyicilerin beğenisini kazandı.
İşte sosyal medyada Babil ile ilgili yapılan yorumlardan bazıları:

b6

b1

b2

b3

b4

b11

BABİL 1. BÖLÜMDE NELER OLDU?

İdealist bir ekonomi profesörü olan İrfan'ın (Halit Ergenç) hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz'in (Beren Kasımoğulları) hastalanmasıyla alt üst olur.
babil
Kapılar birer birer yüzüne kapanırken, karısı Eda'nın (Nur Fettahoğlu) çocukluk arkadaşları Egemen'den (Ozan Güven) yardım istemesiyle İrfan kendisini hayal bile edemeyeceği karanlık bir maceranın içinde bulur.

Babil_star

Evlenmek üzereyken ayrıldığı Büyük aşkı İlay'ın (Birce Akalay) tehlikeli iş adamı Süleyman'ın (Mesut Akusta) sevgilisi olarak, ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan bu macerada aşması gereken birçok sınavla karşı karşıya kalacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Taş gibi dizi yapmışlar, su gibi ömrü olsun.
biz histtemedik
kapasite meselesi...
kadro mükemmel ötesi, inşallah güzel bir senaryoyla uzun soluklu bir dizi olur, başarılar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler