Beden olumlaması için ünlülerin pozlarını canlandıran büyük beden model: Diana Sirokai

Büyük beden model olan Diana Sirokai beden olumlamasını insanlara tanıtmak ve gerekli mesajları onlara aktarmak için ünlülerin fotoğraflarını mükemmel bir şekilde yeniden canlandırıyor.

Beden olumlaması için ünlülerin pozlarını canlandıran büyük beden model: Diana Sirokai

Varoluşumuzdan beri güzellik algısı üzerine söylentiler kalıplaşarak hayatımıza girmiş ve bu algı tek tip haline gelerek zayıflık, uzun boy, dolgun dudak, renkli göz gibi unsurlar belirleyici kılınmıştır. Bu sebeple insan, bedenini şekillendirmek ve daha güzel olabilmek adına bir çaba içerisine girmiş ve çoğu zaman insanlar sırf daha güzel görünmek adına bıçak altına girmeyi bile göze almışlardır.

Fakat şimdilerde ise dünya üzerinde yeni bir akım başladı. Beden olumlaması denilen bu akım tek tipleşmeye karşı çıkarak her bedende insanların varlığını kabul edilmesi üzerine bir algı yaratmayı amaçlıyor. Beden olumlama sürekli bedenini sev, her koşulda güzelsin demekten ziyade herkes gibi olmak zorunda değilsin ve herkes senin gibi değil, kusurlarını kabullen ve kendi yoluna devam et algısıyla insanlar arasında yayılmaya devam ediyor.

Bu algıyı dünya üzerinde daha fazla insana yaymak amacıyla bir büyük beden mankeni olan Diana Sirokai kendine göre bir yöntem bularak Instagram üzerinde ünlülerin verdiği mükemmel pozları canlandırarak fotoğraflarını paylaşıyor.

1

2

3


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler