SPOR

CANLI

Beşiktaşlı Gökhan Gönül, Fenerbahçe'den ihraç ediliyor

Olaylı bir şekilde Beşiktaş’a transfer olan Gökhan Gönül'ün, Fenerbahçe üyeliğinden çıkarılması için resmi işlem başlatıldı. İmza sahibi üyeler, “Davranışları tüzüğümüze aykırı, rakip takım formasıyla stadımızda oynayacak olması vicdanları yaralayıcı” dedi.

Beşiktaşlı Gökhan Gönül, Fenerbahçe'den ihraç ediliyor

Hafta sonu oynanacak Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi Gökhan Gönül’e ihraç şoku... Sezon başında Fenerbahçe’den olaylı bir şekilde ayrılarak Beşiktaş’a transfer olan milli futbolcunun kulüp üyeliğinden çıkarılması için başvuruda bulunuldu.

Gökhan Gönül, 2014 yılında sarı lacivertli formayı giyerken, Fenerbahçe’ye üye olmuştu. Kulüp üyelerinden Alper Pirşen, C. Can Uzkan, Mert Aksoylu, Metin Sipahioğlu ve Taner Karabağ disiplin kuruluna, tüzüğün ilgili maddelerini gerekçe göstererek Gökhan’ın ihracını istediler.

YAZILI İZİN ALMA ŞARTI

Dilekçede imzaları bulunan kulüp üyeleri, Gökhan Gönül’ün kulüp tüzüğünün 15. maddesinin 2. paragrafına uygun olmayan davranışları sergilediğini belirtti. Bu maddeye göre, seçimle gelinen görevler hariç, başka bir kulüpte görev almak isteyen üyelerin kulüpten yazılı izin alması gerekiyor. İhraç talebinde bulunan üyeler, Gökhan’ın, Beşiktaş’a transfer olurken Fenerbahçe’den yazılı izin almamasının tüzüğe aykırı olduğunu belirtirken, “Rakip takım formasıyla Fenerbahçe’nin stadına gelecek olmasının da ayrıca vicdanları yaralayacağını” vurguladı.

GÖKHAN’A SAVUNMA ÇAĞRISI

Dilekçede Gökhan’ın tüzüğün 49. ve 50 maddesine dayanılarak üyelikten çıkarılması gerektiği belirtilerek, disiplin kurulunun işlemi bir an önce gerçekleştirmesi istendi.

Dilekçeyi işleme koyacak olan Fenerbahçe Disiplin Kurulu, prosedüre göre, savunma yapması için Gökhan Gönül’ü Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda bulunan kulüp binasına davet edecek. Beşiktaşlı futbolcu, bizzat gelerek veya vekalet vereceği avukat ile disiplin duruşmasını takip edebilecek. İhraç kararı çıkması durumunda Gökhan’ın mahkemede buna itiraz hakkı bulunuyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 60 yorum
Haftasonu kanarya çorbası var...
Fenerbahçe ile tüm ilişiği kesilsin. kim bu?? öznesi para olan forma aşkından bi haber eski sağ bek. Allaha yakın ol bize uzak hadi canım selametle
@elif_cagri_1987 sana 100tl verseler şampiyon beşiktaş dersın bırakın bu işleri açlar:)))
@klass_bjk1903 bizim eskileri alan eskiciler paranın değerini daha bilir tabi haklısın :)
@klass_bjk1903 FB olmak bir ayrıcalıktır,sen bunu anlayamazsıN
@klass_bjk1903 kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. sen 100 liraya takımını kolayca satarsın demek ki. şaşırmadım :))
@elif_cagri_1987 siz bizden kımlerı aldınız nıye bu kadar zorunuza gitti adam şampıyon takımda oynamak ıstemıs geldı ne bu karın agrısı
@xmehtapx2010 evet bencede ayrıcalıktır senın gıbı ablalar bılır bunu bız bilmeyız:)))
@elif_cagri_1987 yorumu yapan sensın ben degıl sana 100tl verseler ŞAMPIYON BEŞİKTAŞ dersın dersın bence çünkü dogrusu bu ŞAMPIYON BEŞİKTAŞ
@xmehtapx2010 sen fblı olduguna gore ayrıcalıktır tabı hemcınsın çok fbde:))
ne kadar karaktersiz bi klup oldu lan bunlar artık iyice abarttılar çekememezliğin son noktasındalar kıskançlık zirvede
Takım
O
Av
P
Geri Dön