SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bild'den algı operasyonu! TFF, Merih Demiral’a 2 maç ceza verildiği iddiasını yalanladı

UEFA, Türkiye-Avusturya maçında 2 gol kaydeden savunma oyuncusu Merih Demiral'ın 'bozkurt' işareti için skandal bir karara imza atarak soruşturma başlatmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu, Alman Bild gazetesinde yer alan 'Merih Demiral'a 2 maç ceza verildi' iddialarını yalanlayarak "Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır" açıklamasını yaptı.

Bild'den algı operasyonu! TFF, Merih Demiral’a 2 maç ceza verildiği iddiasını yalanladı

Türkiye-Avusturya maçında 2 gol kaydeden milli futbolcumuz Merih Demiral'ın 'bozkurt' işareti yaparak sevinmesi maça damgasını vuran anlardan olmuştu. UEFA ise Merih Demiral hakkında soruşturma başlatmıştı. UEFA'dan yapılan açıklamada "Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili olarak UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca bir soruşturma açılmıştır. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi zamanı geldiğinde sunulacaktır" ifadeleri yer almıştı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

merih2

TFF'DEN CEZA İDDİALARINA YALANLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), milli oyuncu Merih Demiral'a 2 maç ceza verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

TFF'den yapılan açıklamada, "Bild gazetesi kaynak gösterilerek, 'Merih Demiral'a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi' şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır." denildi.

1726194-a-milli-takim-dan-rekor-gol-merih-demiral-tarihe-gecti-668456886f044

MAÇ SONU SEBEBİNİ AÇIKLAMIŞTI

Merih Demiral maçtan sonra sevinci hakkında yaptığı açıklamada, "Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum!" sözlerini sarf etmişti.

DMM'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi de iddiaları yalanlayarak "UEFA tarafından Merih Demiral hakkında açılan soruşturma henüz sonuçlanmamış olup, iki maç men cezası verildiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. UEFA, milli futbolcumuz Merih Demiral’dan savunma istemiş olup, savunma sonrasında soruşturma karara bağlanacaktır." açıklamasını yaptı.

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler